Український примітивізм потрапив у цьогорічний топ-7 трендів дизайну інтер’єрів
Цьогоріч дизайнери звертатимуться до монохрому, великих комфортних диванів та аналогових предметів.
Цьогоріч дизайнери звертатимуться до монохрому, великих комфортних диванів та аналогових предметів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Експертка з дизайну та архітекторка Мішель Огундехін назвала сім трендів дизайну інтер’єрів, які будуть актуальними у 2020 році, й серед них – український примітивізм, пише Dezeen.
Чимало великих і малих брендів вже використовують перероблену сировину та «зелені» технології, але на думку експертки, у новому році еко-продукція має стати привабливішою, аби справді вийти в мейнстрім. Товар має викликати бажання, так би мовити, бути «сексуальним», – це те, чим нерідко нехтують сучасні борці за екологію.
В якості прикладів для наслідування вона наводить мозаїчну плитку з переробленої деревини від Another Brand, а також речі, створені з чайних відходів, від Dust London.
Бунтарство досі є можливим в дизайні інтер’єрів, вважає авторка. Воно прокладає шлях завдяки неочікуваним поєднанням та несподіваним колабораціям. Одне з утілень цього тренду – інтер’єр ресторану МсDonald’s у Парижі, створений відомою італійською дизайнеркою Паолою Навоне.
Протягом 2020 року експертка прогнозує повернення моди на монохром, але відмінний від скандинавського мінімалізму, популярного десять років тому. Нові монокольори будуть теплими і тактильними. Серед найактуальніших авторка називає хмарно-білі, димно-сірі, чорнильно-сині відтінки. Як приклад вона наводить монохромну колекцію фарб для інтер’єру від The Paint and Paper Library та палітру бренду Gris.
У дизайні меблів спострерігається тенденція до більшого комфорту, викликана бажанням зануритися у спокій домівки на тлі світових потрясінь. Меблі стають пухкішими, м’якшими та округлішими, дивани збільшуються в розмірі. Наприклад, як в італійського бренду Minotti.
У 2020 році набуде неабиякої актуальності примітивістський стиль, який походить із України. Він передбачає використання грубих фактур і форм, натуральних матеріалів, таких як корок, ротанг, фанера. Директорка студії Faina design Вікторія Якуша описує його як «наївний дизайн, простий за формою і глибокий за змістом».
«Це не перебільшення. Україна – країна з давнім корінням, яка зберегла незмінними місцеві ремісничі традиції, такі як гончарство та столярство, з використанням технологій, що налічують до 400 років. Попри сучасні політичні негаразди саме ця автентична рукотворність заслуговує наслідування», – пише Мішель Огундехін.
Читайте також: Архітектор Сергій Махно створив собі дім в українсько-японському стилі
Щобільшої популярності набувають жива музика, поетичні читання, друковані книги та паперові записники. Експертка вважає, що суспільство втомилося від цифрових технологій і все частіше звертається до теплих лампових речей. Вона пропонує звернути увагу на американського дизайнера Скотта Беденнера, який виробляє текстиль із мохеру, шовку та старих касетних плівок.
Поняття «хюгге» та «ікігай» залишаться в минулому й новим модним словом стане «нунчі». Це термін із корейської культури, якому п’ять тисяч років. Він означає вміння слухати та оцінювати настрої інших. Однак це не емпатія – нунчі є емоційно нейтральнішим поняттям. Йдеться не про те, щоб піддаватися настроям більшості, а про те, щоб зважати на них і адаптуватися до нового устрою. Згідно з принципами еволюції, виживають не найсильніші, а найбільш пристосовані.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті