В катастрофі літака МАУ загинули 11 українців. Що відомо про причини аварії? (фото, відео)
В Ірані запевняють, що версія теракту чи ракетної атаки виключається.
В Ірані запевняють, що версія теракту чи ракетної атаки виключається.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На борту літака МАУ, який зазнав катастрофи в Ірані, перебувало 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 11 громадян України (два пасажири та дев’ятеро членів екіпажу), 10 – Швеції, чотири – Афганістану, три – Німеччини, три – Великої Британії, за даними МЗС України. Жоден із 176 пасажирів не вижив.
Boeing 737-800 слідував рейсом PS752 з Тегерана до Києва. МАУ придбала літак новим у 2016 році. Як заявили в МАУ, він проходив технічний огляд шостого січня. Причини авіакатастрофи в авіакомпанії не коментують, але наголошують, що літак був справним.
Відео падіння літака:
نخستین ویدئو از سقوط هواپیمای اوکراینی اطراف شهریار pic.twitter.com/M3bZiLLryQ
— خبرگزاری ایسنا (@isna_farsi) January 8, 2020
«За попередньою інформацією іранської сторони, літак розбився внаслідок аварії двигуна через технічні причини. Наразі версія теракту чи ракетної атаки виключається», – повідомляє посольство України в Тегерані.
ОНОВЛЕНО: Пізніше цю інформацію було видалено з посту посольства.
Водночас авіаційний експерт Тодд Кертіс сказав BBC, що характер пошкодження літака – той розбився на дрібні фрагменти – вказує на потужний удар, здійснений з землі або повітря. Експерт звернув увагу, що вік літака складав три роки й, судячи з усього, за ним адекватно доглядали.
https://twitter.com/ISNAMEDIA/status/1214782194364960769
Також французька AeroGazette вказує на пошкодження на фюзеляжі, які можуть свідчити про зовнішній чинник.
https://twitter.com/ISNAMEDIA/status/1214785928239206400
За три години до авіакатастрофи Іран запустив більш як 10 ракет по військовим об’єктам США в Іраку у відповідь на вбивство генерала Касема Сулеймані. Сулеймані було вбито в Іраку третього січня авіаударом, здійсненим за наказом Дональда Трампа.
Після обстрілу з боку Ірану США заборонили комерційні польоти над Іраном та Іраком.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті