Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

На борту літака МАУ, який зазнав катастрофи в Ірані, перебувало 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 11 громадян України (два пасажири та дев’ятеро членів екіпажу), 10 – Швеції, чотири – Афганістану, три – Німеччини, три – Великої Британії, за даними МЗС України. Жоден із 176 пасажирів не вижив.

Boeing 737-800 слідував рейсом PS752 з Тегерана до Києва. МАУ придбала літак новим у 2016 році. Як заявили в МАУ, він проходив технічний огляд шостого січня. Причини авіакатастрофи в авіакомпанії не коментують, але наголошують, що літак був справним.

Відео падіння літака:

«За попередньою інформацією іранської сторони, літак розбився внаслідок аварії двигуна через технічні причини. Наразі версія теракту чи ракетної атаки виключається», – повідомляє посольство України в Тегерані.

ОНОВЛЕНО: Пізніше цю інформацію було видалено з посту посольства.

Водночас авіаційний експерт Тодд Кертіс сказав BBC, що характер пошкодження літака – той розбився на дрібні фрагменти – вказує на потужний удар, здійснений з землі або повітря. Експерт звернув увагу, що вік літака складав три роки й, судячи з усього, за ним адекватно доглядали.

https://twitter.com/ISNAMEDIA/status/1214782194364960769

Також французька AeroGazette вказує на пошкодження на фюзеляжі, які можуть свідчити про зовнішній чинник.

https://twitter.com/ISNAMEDIA/status/1214785928239206400

За три години до авіакатастрофи Іран запустив більш як 10 ракет по військовим об’єктам США в Іраку у відповідь на вбивство генерала Касема Сулеймані. Сулеймані було вбито в Іраку третього січня авіаударом, здійсненим за наказом Дональда Трампа.

Після обстрілу з боку Ірану США заборонили комерційні польоти над Іраном та Іраком.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button