Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 133 днів. За цей час ми опублікували 25072 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Стадіон Кенго Кума в Токіо. Фото: dezeen

Видання dezeen опублікувало список 12 найцікавіших архітектурних споруд, які побудують у 2020 році. Список склала журналістка Ліззі Крук.

Цього року відбудеться відкриття стадіону Кенго Кума на Літніх Олімпійських іграх 2020 року в Токіо. У стадіону буде овальна дерев’яна решітчаста структура, оповита рослинами, щоб вписатися в ландшафт.

Щодо спорудження трирівневого стадіону на 80 тисяч місць точилися дискусії, оскільки його обрали після того, як відмовилися споруджувати стадіон авторства Захи Хадід через нестачу коштів.

Музей мистецтв у Датуні (Китай). Фото: dezeen

Довгоочікуваний музей мистецтв у китайському місті Датун від Foster+Partners мають нарешті завершити в 2020 році (на сім років пізніше, ніж планували). У музеї буде чотири покриті кортеновою сталлю верхівки, що накладатимуться одна на одну. Музей розташовуватиметься біля трьох інших новобудов у Датуні.

Павільйон віршів, ОАЕ. Фото: dezeen

Ще одна велика подія, яка відбудеться у 2020 році – Dubai Expo 2020, де представлятимуть павільйони, створені відомими архітекторами.

Однією з найбільш очікуваних споруд є перформативний павільйон віршів Ес Девлін, де за допомогою штучного інтелекту анімуватимуть фасад.

Штаб-квартира Bee’ah (ОАЕ). Фото: dezeen

Також планують добудувати штаб-квартиру компанії Bee’ah, розроблену Захою Хадід.

Синусна будівля розроблена, щоб відображати форму піщаних дюн. Це допомагає споруді протистояти екстремальним погодним умовам і вписатися в пустелю.

Музей Audemars Piguet (Швейцарія). Фото: dezeen

Багато проєктів компанії BIG будуть завершені у 2020 році. Одним із найбільш захопливих є музей для швейцарського виробника годинників Audemars Piguet. Будівля частково занурена і немов намотується на ландшафт, привертаючи увагу до засклених галерей та івент-холів всередині.

425 Park Avenue (США). Фото: dezeen

Foster+Partners завершать будівництво офісної вежі на Парк Авеню. У щаблевій 41-поверховій офісній вежі архітектори мають намір «встановити нові стандарти дизайну робочих місць».

Maggie’s Southampton (Англія). Фото: dezeen

Будівля найменшого розміру в усьому списку – Maggie’s Southampton від студії Аманди Левете AL_A. Центр для онкохворих та їхніх родичів розташовуватиметься біля онкологічного відділення в лікарні Саутгемптона. Будівля буде оточена квітами, а простір наповнюватиметься денним світлом, щоб створити ефект «ефірної ясності».

Центр Гімалаїв Нанкін Зендай (Китай). Фото: dezeen

У комплексі змішаного призначення на 560 тисяч квадратних метрів, гімалайському центрі Нанкін Зендай у Китаї, будуть офіси, готелі, магазини та квартири.

Комплекс ніби створює кордон з білих гірських веж, які оточують більш скромні та менші за розміром будівлі і зелені насадження.

Офіс Axel Springer (Німеччина). Фото:  dezeen

Дослідницьке і дизайнерське бюро OMA завершить розширення штаб-квартири мультимедійної фірми Axel Springer в Берліні. Атріум висотою 30 метрів у центрі будівлі міститиме ряд багатоярусних підлог. Це можна буде помітити ззовні через грановану скляну стіну, яка розриває лінійний та геометричний фасад.

Tainan Axis (Тайвань). Фото: dezeen

Ще одним запізнілим відкриттям у 2020 році стане лагунний парк MVRDV на Тайвані, який входив до списку архітектурних проєктів, очікуваних у 2019 році.

Занедбаний торговельний центр перетвориться на лагуну, набережну з деревами та пляж із залишками старих бетонних конструкцій, що нагадуватимуть про минуле цього місця.

Штаб-квартира Le Monde. Фото: dezeen

Штаб-квартира французького видання Le Monde Group в Парижі, розроблена Snøhetta разом з місцевою студією SRA,  розташовуватиметься в центрі міста і матиме громадський простір, сподіваючись дати суспільству відчуття публічності споруди.

EDEN (Сінгапур). Фото: dezeen

Перший житловий проєкт в Азії, EDEN, Heatherwick Studio планує завершити в сінгапурському районі Орчард-роуд. 20-поверхова бетонна вежа міститиме 20 розкішних квартир із вигнутими балконами та висячими садами.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button