Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 133 днів. За цей час ми опублікували 25072 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Tribune

Днями Іспанія обрала першу після громадянської війни в 1930-х роках коаліцію лівих поглядів.

Угоду, яку підписала лівоцентристська Соціалістична партія чолі з Педро Санчесом та ліва партія «Унідас Подемос» на чолі з Пабло Іглесіасом, вважають історичною, а сам уряд вже встигли прозвати «урядом Франкенштайна», пише видання Tribune.

До цього в Іспанії були десятиліття жорсткої економії та глибокої конституційної кризи з моменту переходу до демократичного ладу у 1970-х роках.

Цей уряд, мабуть, буде найбільш лівоорієнтованим по всій Європі. Він змушений буде працювати в рамках обмежень, накладених конституційною кризою Іспанії, правилами бюджету ЄС та під пильним поглядом опозиції.

Мануель Кастельс, іспанський соціолог, один із засновників нової соціології міста, обійме в цьому уряді посаду міністра університетів. На початку наукової кар’єри він вивчав проблеми урбаністики, а згодом займався теорією інформаційного суспільства. В Індексі цитування соціальних наук за 2000–2014 роки Кастельс займає п’яте місце як найпопулярніший соціолог та дослідник спілкування.

Мануель Кастельс. Фото: portal.fgv.br

Одним із найбільших досягнень коаліційної угоди є прийняття правил витрат ЄС. У розділі «Податкова справедливість та збалансований бюджет» передбачені нові соціальні програми та прогресивна податкова реформа. Паралельно йдеться про «Фіскальну відповідальність» та «сумісне з економічним зростанням та створенням робочих місць скорочення дефіциту і державного боргу».

Після десятиліття нападів на трудові та громадянські права коаліційна угода, незважаючи на те, що від деяких пунктів довелося відмовитися, пропонує ряд життєво важливих заходів, спрямованих на вирішення соціальних і територіальних проблем.

Коаліція зобов’язалася скасувати неоліберальні реформи праці 2012 року, які послабили колективні права та полегшили для компаній умови звільнення працівників, у тому числі в зв’язку з хворобою. Уряд також підвищить мінімальну заробітну плату на 33% і надасть більше трудових прав прекарним працівникам.

Уряд також зобов’язався контролювати ріст орендної плати і заявив про нову систему безкоштовного  догляду за дошкільнятами віком до трьох років. Обіцяють також законодавчо закріпити оплачувані декретні відпустки на шістнадцять тижнів (і для батьків, і для матерів).

Плату за університети планують знизити, а інвестиції в систему охорони здоров’я збільшити з 5,9% ВВП до 7%. Аутсорсинг послуг має зменшитися і сповільнитися. Також хочуть збільшити податок на прибуток, ввести податок на фінансові операції і «Google-податок» для великих технологічних компаній, які декларують доходи деінде.

Інші важливі реформи передбачають легалізацію евтаназії, заборону публічного прославляння франкоїзму та зміни закону про історичну пам’ять Іспанії, які передбачатимуть аудит активів та майна, вилучених фашистами наприкінці громадянської війни.

Впроваджувати зміни, очевидно, буде нелегко. Але зважаючи на посилення іспанського націоналізму, альтернативою такому об’єднанню лівоцентристських та радикальних лівих сил є лише уряд крайніх правих.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button