У Луцьку відкрили кав’ярню, де працюють люди з синдромом Дауна
Ідея створити такий заклад належить матерям хлопців із цим синдромом.
Ідея створити такий заклад належить матерям хлопців із цим синдромом.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24974 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Луцьку відкрили нову кав’ярню «Старе місто», де працюють люди з синдромом Дауна, повідомляє Громадське радіо.
Заклад розташований на вулиці Драгоманова, 11/3 і розпочав роботу 9 січня.
Ідея створити таку кав’ярню належить матерям хлопців із синдромом Дауна. Сини співвласниць Андрій Мельник і Валентин Новосад будуть працювати у кав’ярні. Робочий день таких працівників триватиме чотири години. Вони поділять день на зміни : один працюватиме до обіду, інший — після обіду. Також у закладі буде й інший персонал.
18 річний Валентин Новосад ще під час навчання у школі стажувався в кав’ярні-цукерні. Зараз він навчається на майстра готельного і ресторанного обслуговування у Волинському коледжі Національного університету харчових технологій.
Андрій Мельник до відкриття кафе також три роки вчився працювати баристою.
Мама Валентина Лариса Новосад каже, що людині з інвалідністю не так просто знайти роботу в місті.
«Ми довго йшли до цього моменту. У громадській організації ми вже мали багато проєктів по підготовці людей із синдромом Дауна до працевлаштування. Намагалися їх працевлаштувати у нашому місті, але поки що на відкритому такому ринку праці не вдалося нам. І от закривалася кав’ярня і ми вирішили продовжити цю роботу, і спробувати наших хлопців. Звичайно, процес навчання ще буде продовжуватися. Навчання більше відбувалося в плані того, як навчати таких людей спілкуванню, правил на роботі і як добратися до роботи. Відкриття такого інклюзивного кафе, я думаю, що це перше в Україні. Хоча, вже є пекарні, де працюють такі люди», — розповіла Галина Мельник, керівниця ГО «Батьки дітей із синдромом Дауна»
Надалі до роботи залучатимуть інших дітей із синдромом Дауна.
У день відкриття кав’ярня була переповнена: підтримати створення інклюзивного закладу прийшли десятки лучан.
Серед іншого, в кав’ярні планують проводити різноманітні майстер-класи та інші тематичні заходи.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті