Що таке депутатські фонди і на що їх витрачають київські депутати?
Торік фонд депутата Київради складав 645 тисяч гривень.
Торік фонд депутата Київради складав 645 тисяч гривень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київські депутати допомагають виборцям за рахунок депутатських фондів, подаючи це як власну заслугу, в той час як ідеться про бюджетні гроші, нагадує Чесно.
Депутатський фонд – це сума з бюджету, яка резервується за депутатом місцевої ради на потреби свого округу. Використання цих коштів регулює стаття 68 закону «Про місцеве самоврядування в Україні». Їх було вигадано у 2000-х роках у Києві, коли місто мало профіцит бюджету.
Торік фонд депутата Київради складав 645 тисяч гривень. На додачу до цієї суми місто фінансує роботу депутатських приймалень: зарплату двох працівників, оренду приміщення тощо.
Депутати, які балотувалися до Верховної Ради, витратили значну частину зі своїх фондів саме перед виборами у липні 2019 року. Ексдепутат Київради Ігор Кісільов роздав 560 тисяч гривень як матеріальну допомогу 399 людям, решту 49 тисяч гривень віддав на потреби ЖКГ. Він пройшов до парламенту від «Опозиційної платформи – За життя».
Його колега по фракції Наталія Приходько роздала 510 тисяч як допомогу 403 містянам. Ще 97 тисяч вона, ймовірно, віддала школі №252.
100% коштів витратив секретар Київради Володимир Прокопів, який висувався в нардепи, але програв. Він роздав допомогу 568 людям.
«Я був переконаний у перемозі. Розумів, що маю закрити всі свої обіцянки та зобов’язання перед виборцями, на які й витратив свій фонд. Погоджуюся з тим, що це радянський рудимент і це треба змінювати. Депутат не має підміняти собою роботу соцслужб. Але бувають випадки, коли дійсно людина не може отримати допомогу в соцзахисті. Звісно, це дає перевагу над конкурентами на виборах, але, як показує досвід, ця перевага не є вирішальною», – говорить Прокопів.
Лариса Дегтярьова, депутатка з фракції «Солідарність» і заступниця голови постійної комісії Київради з питань ЖКГ, відкривала дитячий майданчик, пригощала солодкою ватою і тортами, катала виборців на катері та дарувала чашки зі своїм фото. Утім, не пройшла до парламенту.
Ті депутати, які не брали участі у парламентських виборах, приберегли гроші на місцеві вибори, які відбудуться у жовтні 2020 року.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті