Українка створила екологічне «хутро» з пророщенного насіння
Своїм еко-проєктом дівчина прагне спонукати людей до переосмислення статусу одягу у житті.
Своїм еко-проєктом дівчина прагне спонукати людей до переосмислення статусу одягу у житті.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Даша Цапенко, випускниця Академії дизайну в Ейндховені (Нідерланди) з України, створила плащ із пророщеного насіння чіа, розповідає eco town.
Створення «живої тканини» зайняло три місяці. Плащ із рослин треба поливати п’ять разів на день.
Щоб проростити насіння чіа, необхідно десять днів. До того, як придумати рослинний одяг, дівчина вирощувала насіння для їжі.
Своїм еко-проєктом авторка прагне спонукати людей до переосмислення статусу одягу у житті.
«Технологія “живого хутра” проста: замочене насіння чіа розподілила на основі з марлі, де воно з часом проросло», – розповідає Даша Цапенко. – «З одного боку коріння, сплітаючись, створює живу підкладку, а із зовнішнього боку виробу паростки утворюють зелене “хутро”».
Наразі авторка винаходу пробує зробити матерію більш довговічною. Дівчина не планує робити плащі з чіа комерційним проєктом.
«”Живе хутро” – це заклик до припинення бездумного споживання речей, проект-маніфест про співіснування людини і одягу», – наголошує винахідниця.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті