Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 293 днів. За цей час ми опублікували 23609 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Автоцистерна з водою для освячення. Фото: Київводоканал

На свято Водохреща 18-19 січня працівники Київводоканалу розташують у місті цистерни з освяченою водою, яку зможуть набрати всі охочі, повідомляє пресслужба підприємства.

18 січня:

  • з 10:00 на вулиці Прирічній, 5а, Оболонь.

19 січня:

  • з 8:30 біля Собору Софія Київська, вул. Володимирська,24;
  • з 9:00 біля Церкви первоверховних апостолів Петра і Павла, вулиця Стеценка,14;
  • з 10:00 на на вулиці Прирічній, 5а;
  • з 14:00 «біля храму» в Гідропарку (біля храму)

У Київводоканалі не уточнюють, священики яких конфесій освячуватимуть воду. Однак за вказаними адресами розташовано храми ПЦУ, УПЦ КП та УПЦ МП.

Так чи інак, напередодні Водохреща кожну з автоцистерн дезінфікують хлором, а воду відправляють на аналіз, і лише після цього цистерна рушає на освячення.

В одному з репортажів 24 телеканалу йшлося про те, що Київводоканал підтверджує особливі якості води на Водохреще: мовляв, з 17 січня вода поступово стає м’якшою, зростає її водневий показник, і в ніч проти 19 січня вона досягає піку активності. Вже після 20 січня вода втрачає свої «дивовижні властивості», її кислотність та жорсткість повертаються до норми.

Православна церква України закликала з шаною ставитися до агіасми – чину освячення води, але наголошує, що освячена вода не чарівна і не змиває гріхи.

«Нема потреби запасатися водою у найбільших бідонах чи каністрах – адже той, хто принесе на водосвяття навіть найбільшу банку, але разом із темними помислами і порожнім серцем, не отримає “більшої святості”», – заявляє пресслужба ПЦУ.

Також у ПЦУ наголосили, що жодного церковного припису для обмивання в ополонці на Водохреще немає, і ця дія жодним чином не приводить до духовного очищення.

Водохреще – народна назва християнського свята Хрещення Господня, одного з двонадесятих свят (12 найбільших свят церковного календаря). Також у ці дні відзначають Богоявлення, яке присвячено тим самим біблійним подіям, але є окремим святом.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button