В КМДА розповіли, коли з київських будинків прибрали скульптури
Куди ж вони зникли, чиновники і гадки не мають.
Куди ж вони зникли, чиновники і гадки не мають.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Департамент охорони культурної спадщини КМДА повідомив «Хмарочосу» про долю декоративних статуй та скульптур, які зникли з фасадів будинків на Хрещатику, вулицях Лисенка, Костьольній і Шовковичній. Нестачу скульптур на фасадах помітив дослідник історії радянської архітектури Семен Широчин.
За даними Департаменту охорони культурної спадщини, цей будинок не є об’єктом культурної спадщини. Як наслідок, чиновники не володіють інформацією про цей будинок.
Міністерство культури внесло житловий будинок Укрм’ясопромтресту до Державного реєстру нерухомих пам’яток України наказом у 2008 році, як пам’ятку архітектури та містобудування місцевого значення (охоронний № 527/9-Кв). З тих пір будинок є частиною комплексу «Вулиця Костьольна».
Як повідомляють працівники департаменту, оскільки чотири скульптури на цьому будинку довгий час перебували у незадовільному стані, то на початку 2000-х років їх демонтували.
Житловий будинок інженерно-
Проте даних про демонтаж ваз на цьому будинку в департаменті спадщини немає. Як повідомляють чиновиники, «на початку 2000-х років зазначені вази вже були демонтовані».
У 2010 році Міністерство культури внесло цей прибутковий і конторський будинок страхової компанії «Росія» до Державного реєстру нерухомих пам’яток як пам’ятку архітектури і містобудування та історії місцевого значення. У цьому домі мешкали С. І. Паторжинський, В. М. Риков, В. П. Некрасов, Б. Р. Гмиря, М. С. Гришко, А. Л. Міхньов, І. І. Нехода, С. Юткевич.
Як повідомили у департаменті, цінні скульптурні групи на фасаді демонтували під час останньої реконструкції Хрещатика у 1998 році.
Цей житловий будинок Міністерство культури внесло до Державного реєстру нерухомих пам’яток як пам’ятку архітектури місцевого значення у 2017 році.
Прибутковий будинок(флігель житловий) занесений до переліку пам’яток архітектури місцевого значення ще у 1986 році, а в 2002 році занесений до переліку об’єктів культурної спадщини м. Києва.
Будівлі, що розташовані на Хрещатику, з 2013 року входять до складу пам’ятки містобудування місцевого значення – «Вулиця Хрещатик».
Як повідомили у департаменті спадщини КМДА, групові скульптури з будинків №23 та №27 на Хрещатику зняли ще в 1998 році. Деякий час їх зберігали у дворі ЖЕКу № 103, але де вони наразі, чиновники не знають.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті