Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото з сайту mediasat.info

19 грудня 2019 року Верховна Рада отримала до розгляду законопроект №2634, в якому пропонують ввести 20% податок на додану вартість на послуги, які надають своїм користувачам компанії-нерезиденти України, такі як Google, Facebook або і Netflix.

Ініціатором законопроекту є Данило Гетманцев з фракціі «Слуга народу».

В пояснювальній записці до законопроєкту сказано, що іноземні компанії, що займаються продажем контенту, досі працюють без належного оподаткування. Це створює неконкурентне середовище на ринку діджитал-послуг.

Укрінформ повідомляє, що поки що цей законопроєкт у Верховній раді ще не розглянули. За словами автора Данила Гетманцева, наразі збирають висновки щодо його ініціативи.

Однак, заступник голови комітету Верховної ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв повідомив Детектору Медіа, що згідно до законопроекту №61 «Про медіа»: компанії-нерезиденти України, які надають громадянам України платний доступ до своїх сервісів мають бути обов’язково зареєстровані. 

Якщо ж вони відмовляться проходити реєстрацію відповідно до українского законодавства, держава їх блокуватиме. Податок буде накладатися після реєстрації.

Фото з сайту cnbc.com

Таким чином, ймовірно, обов’язок сплачувати ПДВ перекладуть на кінцевих споживачів сервісів в Україні. Приміром, якщо ви користуєтесь Netflix, то щомісячна абонентна плата зросте на 20%. Схожим чином українські платники ПДВ включають цей податок у кожен чек.

 

 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button