Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото з pixabay.com

У вересні 2019 року організатори проєкту «Батарейки, здавайтеся!» закликали вивезли на переробку в Європу батарейки, які КП «Київкомунсервіс» збирало на своєму складі впродовж п’яти років. 

Натомість підприємство оголосило тендер на утилізацію батарейок за міський кошт. Але компанії, заявлені в тендері, не мають відповідних технічних можливостей, щоб утилізувати батарейки. Румунський завод, куди їх хочуть відправити, має потужності для переробки не лише алкалінових, але й інших видів батарей.

Активісти «Батарейки, здавайтеся!» домоглися зробити умови тендера більш жорсткими і внесли правки до тендерної документації, щоб відсторонити компанії-псевдопереробники. В результаті комунальники провели новий тендер, за результатами якого 70 тонн батарейок відправлять з Києва на переробку. Оплачувати її буде «Київкомунсервіс».

Схема переробки батарей від global-recycling.info

КП «Київкомунсервіс» – це комунальне підприємство, яке вже п’ять років збирає відходи по Києву. Комунальники починали з того, що встановлювали картонні коробки для збору батарейок в під’їздах та помаранчеві баки на вулицях.

Раніше переробкою батарейок займався завод «Аргентум». При цьому, за словами керівниці юридичного відділу МБО «Екологія – право – людина» Ольги Мелень-Забрамної, завод «офіційно не займається діяльністю з утилізації старих батарейок, а збирав їх тільки з дослідницькою метою».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button