Франція заборонила викидати нерозпроданий одяг
Нерозпродані товари мають бути реалізовані повторно або віддані на благодійність чи принаймні на переробку.
Нерозпродані товари мають бути реалізовані повторно або віддані на благодійність чи принаймні на переробку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Франції буде заборонено викидати або знищувати дизайнерський одяг, косметику та електротовари, які не вдалося продати. Про це йдеться у законі, ухваленому парламентом країни 30 січня, повідомляє EcoTown з посиланням на The Guardian.
Відтепер нерозпродані товари мають бути реалізовані повторно або віддані на благодійність чи принаймні на переробку.
Закон також передбачає поступову відмову від паперових чеків і одноразового пластику. Зокрема, протягом наступного десятиліття використання пластикових пляшок має скоротитися наполовину, а заклади харчування та сервіси доставки повинні будуть відмовитися від пластикови контейнерів до 2023 року.
Крім того, закон рекомендує аптекам продавати ліки в індивідуальних дозах, аби невикористані пігулки не опинялися на смітнику.
Виробники будуть зобов’язані оплачувати утилізацію сміття, яке утворюється після використання їхньої продукції. Наприклад, вже з наступного року тютюнові компанії повинні будуть платити за утилізацію сигаретних фільтрів. Це також пошиирюється на виробників іграшок, спортивних товарів, будівельних матеріалів.
За даними прем’єр-міністра Едуара Філіппа, щороку у Франції викидають товарів на 650 мільйонів євро.
Видання називає закон, який Франція ухвалила першою у світі, революційним. З 2016 року в країні вже діє заборона супермаркетам викидати їжу – інакше загрожує штраф у 10 тисяч євро. Водночас новий закон не передбачає покарання за його невиконання.
Дивіться фото: Після заборони пластикових пакетів жителі Таїланду йдуть до магазинів із відрами й кастрюлями
Нагадаємо, з початку 2020 року в Женеві штрафують супермаркети, які пропонуватимуть одноразові пластикові пакети.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті