Уряд презентував мобільний додаток «Дія», що має спростити життя українців
Додаток дозволяє в електронному вигляді зберігати необхідні документи та отримувати державні послуги без черг.
Додаток дозволяє в електронному вигляді зберігати необхідні документи та отримувати державні послуги без черг.
Скрін з трансляції «Фактів»
Сьогодні, 6 лютого, Міністерство цифрової трансформації за участі президента та ряда міністрів презентувало мобільний додаток «Дія» та онлайн-платформу «Дія. Цифрова грамотність».
Під час презентації президент Володимир Зеленський заявив, що на розробку додатка не були витрачені державні кошти.
«Дія» – це мобільний додаток, втілення проєкту «Держава у смартфоні», що дозволяє в електронному вигляді зберігати необхідні документи та отримувати державні послуги без черг. Зараз у додатку можна зберігати електронні посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Але спершу система запропонує вам зареєструватися через Приват24 або BankID.
У презентації взяли участь прем’єр-міністр України Олексій Гончарук та міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Гончарук повідомив, що до кінця року будуть доступні 50 найбільш актуальних державних послуг. Також повідомляється, що Україна стала третьою країною в Європі, що має подібний сервіс.
Керівник проекту «Дія» Мстислав Банік повідомив, що за період бета-тестування додатку, з 16 грудня 2019 року, команда розробників отримано 17200 звернень про сервісну допомогу, 71% з яких обробляють чат-боти.
Незабаром стане доступним третій сервіс для водіїв – «автоцивілка». Ще згодом стане доступним зберігання студентського квитка і паспорту. Цифрових паспортів буде два – ID-картка та закордонний паспорт.
«Приблизно в березні «Дія» перестане тарифікуватися мобільними операторами. Де б ви не знаходилися, в якому куточку України не були, якщо на рахунку є хоча б 1 копійка та 1 мегабайт трафіку – “Дія” доступна на всі 100%», – повідомив Мстислав Банік.
Скрін: pingvin.pro
«Дія. Цифрова грамотність» – це перша онлайн-платформа, що має допомогти українцям освоїти базові цифрові навички. Прем’єр-міністр Гончарук зазначив, що лише 9% українців використовують публічні послуги онлайн. Тож влада планує за наступні три роки збільшити відсоток «освічених» українців до 17% (близько 6 млн).
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті