Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Порожнє місто Ухань. Фото: gulfnews

Видання The New York Times продемонструвало моторошні кадри з китайського міста Ухань, закритого на карантин з 23 січня.

Українка Юлія Азарова, що зараз знаходиться в Ухані, розповіла виданню Новое время про те, що відбувається в місті.

Дівчина каже, що зараз у місті майже немає людей, тому, відповідно, немає і паніки. Але щойно з’явилися перші повідомлення про епідемію, жителі Уханю почали масово скуповувати продукти в магазинах. Також по всій країні не працюють навчальні заклади — від садочків до університетів, оскільки всюди були подовжені канікули.

Видання Reuters повідомляє, що за даними експертів спалах епедемії нового коронавірусу ще не досяг свого піку.

 «Ми все ще знаходимось посередині інтенсивного спалаху епідемії», — повідомляє Майк Райан, експерт ВООЗ із надзвичайних ситуацій.

ВООЗ щодня публікують звіти щодо кількості уражених та померлих від захворювання, спричиненого новим коронавірусом 2019-nCoV.

За останніми даними, станом на 6 лютого, підтверджена кількість захворілих сягнула 28 276 людей (3722 за останню добу), 564 людини померло (73 за останню добу).

Низка видань також повідомила, що 7 лютого від ураження коронавірусом помер лікар Лі Веньлян, який першим сповіщав про можливість глобальної епідемії. Китайське видання Global Times називає Веньляна одним із восьми «викривачів», що намагалися попередити інших медиків про спалах коронавірусу — і натомість отримали догану від місцевої поліції.

Цей лікар першим запримітив схожість нинішньої епідемії із спалахом захворювання SARS у 2002-2003 роках. Але ще на початку епідемії, у грудні 2019 року, вже діяло жорстке розпорядження від влади: «Будь-яким організаціям чи особам заборонено без дозволу публікувати інформацію про лікування». 

Лікар Лі Веньян. Колаж: thetimes.co.uk

30 грудня Лі Веньлян повідомив своїх колишніх одногрупників з медичної школи про те, що в його лікарні знаходяться 7 пацієнтів, у яких діагностували SARS-подібну інфекцію та помістили на карантин. Це повідомлення набуло розголосу в мережі, а Веньляна викликали до поліції, але за годину відпустили.

Після цього він повернувся до роботи і лікував людей з ще недіагностованим коронавірусом. 10 січня схожі симптоми з’явилися у самого Веньляна: кашель, а згодом лихоманка. За два дні його госпіталізували. Ураження коронавірусом підтвердили 1 лютого.

«Я хотів лише попередити однокласників, щоб вони були обережними»,  сказав лікар в останньому інтерв’ю CNN.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button