Цьогорічний кінофестиваль Docudays UA присвятять дітям і дорослішанню
Візуальним образом фестивалю обрали жувальну гумку.
Візуальним образом фестивалю обрали жувальну гумку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 131 днів. За цей час ми опублікували 25061 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
20-29 березня у Києві відбудеться 17-й міжнародний фестиваль документального кіно Docudays UA. Він пройде під назвою «Teen Spirit: Тут і тепер» і буде присвячений темам дитинства, молодості та дорослішання.
Організатори пропонують дослідити відмінність у ставленні до дітей в Україні та інших державах. Так, українське законодавство та державна політика розглядає дитину як об’єкт захисту, а не суб’єкт прав.
«Багато країн світу не ставлять під сумнів участь дітей у державній політиці. Свіжий приклад – екологічний рух підлітків: усі пам’ятають виступ Ґрети Тунберґ під час Генеральної асамблеї ООН. В Україні ж ми продовжуємо лише охороняти дитинство. Тоді як мирні акції дітей у країнах Європи на захист довкілля впливають на порядок денний урядів цих країн, у нас усе зводиться винятково до заборони використання дітей у політичних акціях», – пише пресслужба фестивалю.
Візуальним образом фестивалю обрали жувальну гумку.
«За надутою бульбашкою можна ненадовго сховатися від загроз світу. І навіть використовувати її як інструмент протесту – коли треба продемонструвати незгоду. Невинна звичка, яка втрачає свої чари в міру того, як людина стає дорослою», – вважають організатори.
Програму Docudays UA буде оголошено згодом.
Docudays UA – неполітичний та некомерційний фестиваль документального кіно про права людини. Після його завершення організатори традиційно презентують найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю.
Нагдаємо, 10 лютого премію «Оскар» здобув документальний короткометражний фільм «Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl)» про афганських дівчаток-скейтбордисток від режисерок Керол Дисінджер та Олени Андрейчевої, яка народилася в Києві.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті