Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 301 днів. За цей час ми опублікували 26341 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Guillaume de Germain Unsplash

За останніми дослідженнями NASA, світ став зеленіший, ніж був на початку 1980-х. Оновлені карти показують, що ця тенденція зберігається. Дослідники вважають, що наслідком цього є певне сповільнення глобального потепління, навіть попри викиди в атмосферу.

Дані від супутників NASA показують, що Китай та Індія – дві найбільш населені країни планети – показують стрімке збільшення кількості зелених насаджень на своїй території. Це відбувається через програми озеленення в Китаї та внаслідок збільшення інтенсивності сільського господарства в обох країнах, пишуть Тексти.org.ua.

Фото: earthobservatory.nasa.gov

Мапа показує, в яких регіонах планети впродовж 2000-2018 років стало більше рослинності (зеленим), а де зменшилось (коричневим). Примітно, що карта показує не загальну кількість зелені – бо тоді б «‎найзеленішими» були Амазонія та Північна Америка – а саме зміну кількості зелені.

Зазначають, що вчені вперше звернули увагу на зростання кількості зелені на планеті ще в середині 1990-х. Тоді вони не знали, чи є наслідком людської діяльністі.

Цікаво, що Китай на Індія мають лише 9% вкритої рослинністю території планети. При цьому вони відповідають за третину збільшення площі рослинності на планеті.

Фото: earthobservatory.nasa.gov

Це суперечить загальним стереотипам про погіршення якосты землі в населених країнах через надмірне використання. В NASA заявляють, що Земля нагрівалась ьи швидше, якби не посилення росту рослин.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button