Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Guillaume de Germain Unsplash

За останніми дослідженнями NASA, світ став зеленіший, ніж був на початку 1980-х. Оновлені карти показують, що ця тенденція зберігається. Дослідники вважають, що наслідком цього є певне сповільнення глобального потепління, навіть попри викиди в атмосферу.

Дані від супутників NASA показують, що Китай та Індія – дві найбільш населені країни планети – показують стрімке збільшення кількості зелених насаджень на своїй території. Це відбувається через програми озеленення в Китаї та внаслідок збільшення інтенсивності сільського господарства в обох країнах, пишуть Тексти.org.ua.

Фото: earthobservatory.nasa.gov

Мапа показує, в яких регіонах планети впродовж 2000-2018 років стало більше рослинності (зеленим), а де зменшилось (коричневим). Примітно, що карта показує не загальну кількість зелені – бо тоді б «‎найзеленішими» були Амазонія та Північна Америка – а саме зміну кількості зелені.

Зазначають, що вчені вперше звернули увагу на зростання кількості зелені на планеті ще в середині 1990-х. Тоді вони не знали, чи є наслідком людської діяльністі.

Цікаво, що Китай на Індія мають лише 9% вкритої рослинністю території планети. При цьому вони відповідають за третину збільшення площі рослинності на планеті.

Фото: earthobservatory.nasa.gov

Це суперечить загальним стереотипам про погіршення якосты землі в населених країнах через надмірне використання. В NASA заявляють, що Земля нагрівалась ьи швидше, якби не посилення росту рослин.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button