Чи стануть безрейкові трамваї альтернативою іншому громадському транспорту?
Стверджують, що сьогодні такі трамваї хочуть задіяти щонайменше 20 міст світу.
Стверджують, що сьогодні такі трамваї хочуть задіяти щонайменше 20 міст світу.
Безрейковий травмай у місті Чжучжоу у Китаї. Фото: CRRC Zhuzhou Institute
В інтерв’ю виданню Changing America Пітер Ньюман, професор в галузі сталого розвитку Університету Кертіна, розповідає про переваги впровадження безрейкових трамваїв.
Ньюман є прихильником концепції біофільних (природно сприятливих) міст. Відтак, він вважає, що безрейкові трамваї можуть стати «інноваційним та екологічним рішенням» в сфері громадського транспорту для великих міст.
«Вони дуже тихі та не створюють викидів, оскільки безрейкові трамваї повністю електричні – батареї знаходяться на даху, тому й не потрібні накладні дроти», – каже професор.
Ньюман стверджує, що безрейкові трамваї корисні для навколишнього середовища, оскільки живляться від бортових батарей, які можуть заряджатися сонячною енергією, і, таким чином, сприяють зменшенню викидів у повітря.
Такі трамваї перевозять більше людей, ніж автобуси (у складі від трьох до п’яти вагонів, які загалом вміщають до 300 пасажирів), а також можуть розвивати швидкість до 70 км/год.
Вигляд трамваю зсередини. Фото: phys.org
Їхньою головною перевагою є те, що вони поєднують швидке транзитне сполучення з високою пропускною спроможністю (в такому трамваї може їхати стільки ж людей, скільки одночасно на шести дорожних смугах).
За словами Ньюмана, широке впровадження безрейкових трамваїв – це шлях до розвитку технологічно інтелектуального транспорту XXI століття і меншій залежності від автівок.
Зараз такі безрейкові трамваї працюють у китайських містах Чжучжоу та Ібін, а також у Катарі, де вони проходять випробування.
«Ми сподіваємось, що цього року буде проведено випробування в Перті, Австралія, і до цього готові ще щонайменше 20 міст Європи, Азії, Африки, Австралії та Нової Зеландії», – каже Ньюман.
Нагадаємо, що технологію безрейкових трамваїв розробили саме в Китаї.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті