У Львові демонтували один з найбільших у місті модерністських вітражів. І викинули його на смітник
Активісти обуренні рішенням демонтувати саме вітраж заміть захисного засклення, яке захищало вітраж ззовні.
Активісти обуренні рішенням демонтувати саме вітраж заміть захисного засклення, яке захищало вітраж ззовні.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 26151 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фото: Марія Шумська-Барвінок
У Львові за розпорядженням Управління праці і соціального захисту населення та Управління пенсійного фонду Львівської області ЛОДА, що на вул.Митрополита Андрея, 10, демонтували великий казковий вітраж, повідомляє Ukrainian Modernism.
Вітраж був частиною будівлі 40 років. Його проєктували разом із будинком як частину інтер’єру та екстер’єру. Очевидці пишуть, що на смітнику опинилися 99 фрагментів скляних плит з візерунками загальною площею приблизно 70 м².
Марія Шумська-Барвінок, реставраторка вітражів, пише на своїй сторінці у Facebook: «Забрали зі смітника буквально 30 блоків. Побитих. У телефонній розмові додає, що це був чи не найбільший вітраж у Львові, до того ж вироблений на місцевому вітражному комбінаті.
Цікаво, що за демонтованим вітражним склом є охоронне засклення, що фактично відділяло вітражі від вулиці. На думку Марії, його якраз і можна було б оновити.
«Основна проблема з цими вітражами, і не тільки з ними, бо за останній рік у нас були схожі ситуації, наприклад з мозаїкою Рибки Романа Патика на магазині Океан, якої було кілька десятків метрів які просто зруйнували разом зі стіною. Ясно, що вітражі вже не повернути туди, але ця ситуація піднімає питання обов’язковості інвентаризації творів мистецтва: вітражі, мозаїки, рельєфи, панно, ліпнини, скульптури – все, що підпадає під декоративно-ужиткове мистецтво. Проблема в тому, що вони не інвентаризовані, від слова зовсім. Навіть не знають достеменно де є що» - каже реставраторка.
В управлінні пенсійного фонду відмовилися коментувати демонтаж вітражу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті