У Києві проходить Марш Жінок 2020. З якими гаслами вийшли на ходу?
У події взяли участі сотні жінок і чоловіків з різними вимогами та плакатами на тему гендерної рівності.
У події взяли участі сотні жінок і чоловіків з різними вимогами та плакатами на тему гендерної рівності.
8 березня о 12:00 з Михайлівської площі розпочалась щорічна хода під назвою «Марш Жінок». Цього року площу розділили навпіл кордоном поліції через одночасне проведення одразу двох подій.
Окрім Маршу Жінок з Михайлівської площі також стартував консервативний «Марш проти абортів», організований політичним рухом «Традиція і порядок».
Учасниці та учасники акції «Марш Жінок» хочуть змусити державу почути про їхні проблеми, ратифікувати Стамбульську конвенцію і зменшити кількість насильницьких злочинів, забезпечивши належну реакцію поліцейських і захист жертв.
Всі активістки – це жінки різного віку, соціальних класів, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, кольорів шкіри, етнічності та національності. Вони живуть в різних соціальних контекстах і реаліях, але кожен день стикаються з сексизмом, дискримінацією та насильством, які називаються «традиційними цінностями».
Учасниці маршу прийшли на подію з плакатами, на яких написані наступні гасла: «Рівність – традиційна цінність», «Квіти – клумбам, права – жінкам!», «Повага – найкращий подарунок», «Ми – рівні і ми разом», «Патріархат помер, мерщій несіть труну», «Ісус би ратифікував» (йдеться про ратифікацію Стамбульської конвенції), «Ти маєш право дбати про себе», «Насиллю – ні, Стамбульській конвенції – так» тощо.
Вперше на Марші Жінок була присутня екологічна колона. В складі ходи була й колона жінок на велосипедах – вони звернули увагу на те, що бюджетні кошти в місті витрачаються в основному на покращення умов для атвомобілістів, а натомість більшість жінок ходить пішки чи користується громадським транспортом.
Також окремою колоною пройшлися «прибиральниці сексизму» – жінки з метлами. Учасники маршу спустились Михайлівською вулицею на Майдан Незалежності, потім вулицею Хрещатик дійшли до Європейської площі і повернули на Володимирський узвіз в бік Поштової площі.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті