У Києві проходить Марш Жінок 2020. З якими гаслами вийшли на ходу?
У події взяли участі сотні жінок і чоловіків з різними вимогами та плакатами на тему гендерної рівності.
У події взяли участі сотні жінок і чоловіків з різними вимогами та плакатами на тему гендерної рівності.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26348 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
8 березня о 12:00 з Михайлівської площі розпочалась щорічна хода під назвою «Марш Жінок». Цього року площу розділили навпіл кордоном поліції через одночасне проведення одразу двох подій.
Окрім Маршу Жінок з Михайлівської площі також стартував консервативний «Марш проти абортів», організований політичним рухом «Традиція і порядок».
Учасниці та учасники акції «Марш Жінок» хочуть змусити державу почути про їхні проблеми, ратифікувати Стамбульську конвенцію і зменшити кількість насильницьких злочинів, забезпечивши належну реакцію поліцейських і захист жертв.
Всі активістки – це жінки різного віку, соціальних класів, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, кольорів шкіри, етнічності та національності. Вони живуть в різних соціальних контекстах і реаліях, але кожен день стикаються з сексизмом, дискримінацією та насильством, які називаються «традиційними цінностями».
Учасниці маршу прийшли на подію з плакатами, на яких написані наступні гасла: «Рівність – традиційна цінність», «Квіти – клумбам, права – жінкам!», «Повага – найкращий подарунок», «Ми – рівні і ми разом», «Патріархат помер, мерщій несіть труну», «Ісус би ратифікував» (йдеться про ратифікацію Стамбульської конвенції), «Ти маєш право дбати про себе», «Насиллю – ні, Стамбульській конвенції – так» тощо.
Вперше на Марші Жінок була присутня екологічна колона. В складі ходи була й колона жінок на велосипедах – вони звернули увагу на те, що бюджетні кошти в місті витрачаються в основному на покращення умов для атвомобілістів, а натомість більшість жінок ходить пішки чи користується громадським транспортом.
Також окремою колоною пройшлися «прибиральниці сексизму» – жінки з метлами. Учасники маршу спустились Михайлівською вулицею на Майдан Незалежності, потім вулицею Хрещатик дійшли до Європейської площі і повернули на Володимирський узвіз в бік Поштової площі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті