ВООЗ визнала поширення коронавірусу пандемією
Протягом останніх двох тижнів кількість випадків захворювання на коронавірус COVID-19 поза КНР збільшилася у 13 разів.
Протягом останніх двох тижнів кількість випадків захворювання на коронавірус COVID-19 поза КНР збільшилася у 13 разів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Всесвітня організація охорони здоров’я відтепер характеризує поширення коронавірусу COVID-19 як пандемію. Про це повідомив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреєсус.
«До терміну пандемія не варто ставитися легковажно. Це такий термін, що коли його вжити недоцільно, він може викликати необґрунтовану паніку або несправедливе припущення, що боротися вже немає сенсу, – зауважив він. – Оголошення ситуацію пандемією не скасовує тих заходів, які вживає ВООЗ та країни».
Гебреєсус зазначив, що протягом останніх двох тижнів кількість випадків захворювання на коронавірус COVID-19 за межами Китаю збільшилася у 13 разів, а кількість країн, в яких виявили випадки, зросла втричі.
Наразі зареєстровано понад 118 тисяч випадків захворювання у 114 країнах, майже 4300 хворих померли. ВООЗ очікує на подальше зростання кількості хворих і загиблих.
«Ми ніколи раніше не мали справу з пандемією коронавірусу, і ніколи раніше не спостерігали пандемію, яку можна було би контролювати», – заявив гендиректор ВООЗ.
«Це не лише криза охорони здоров’я, це криза, яка торкнеться кожного сектору», – додав він.
Водночас Гебреєсус зауважив, що кількість випадків у Китаї та Південній Кореї продовжує знижуватися. Кілька країн продемонстрували, що поширення вірусу можна зупинити.
Нагадаємо, у Києві та в Україні запровадили карантин на період 12-31 березня для попередження епідемії коронавірусу. В Україні лабораторно підтверджено один випадок COVID-19. Ще чотири зразки досліджують. Загалом Центр громадського здоров’я отримав 40 підозр на коронавірус, зокрема дві підозри – у Києві.
Летальність COVID-19 наразі оцінюється приблизно у 2-3%. Коронавіруси SARS та MERS, спалахи яких траплялися раніше, мають значно більші показники летальності, проте COVID-19 наразі веде перед за абсолютною кількістю смертей, оскільки вже поширився більш як ста країнами.
Наприклад, коронавірусом SARS, який викликав спалах атипової пневмонії у 2003 році, заразилося близько 8,5 тисяч людей (смертність значно нижча, ніж у COVID-19), з яких помер кожен десятий (летальність значно вища, ніж у COVID-19). Загалом ученим відомо про 40 видів коронавірусів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті