Європейська комісія хоче запровадити «право на ремонт» для гаджетів. Що це означає?
Припускають, що в рамках ініціативи виробники повернуть до пристроїв знімні акумулятори.
Припускають, що в рамках ініціативи виробники повернуть до пристроїв знімні акумулятори.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Європейська комісія має намір прийняти нові правила використання товарів, що будуть включати «право на ремонт». Видання ITC вважає, що нові правила включатимуть ініціативу, метою якої є повернення до смартфонів знімних акумуляторів.
Посилаючись на нідерландське видання fd, яке отримало чорнову версію відповідного законопроєкту, ITC повідомляють, що над цією ініціативою працюють в Європарламенті. В документі пропонують зобов’язати виробників смартфонів спростити доступ до акумуляторів своїх гаджетів, зробивши їх легко замінними. Мета цієї пропозиції – скоротити електронні відходи виробництв. Окрім того, «право на ремонт» передбачає більш тривалий термін експлуатації цих пристроїв.
За допомогою введенням «права на ремонт», ЄС хоче, щоб гаджети були більш довговічними та виготовлялися з перероблених матеріалів. Досягнення таких цілей виробниками заохочуватимуть. До того ж, Єврокомісія розглядає можливість введення нової схеми, що має спростити споживачам процес продажу або повернення застарілих смартфонів, планшетів і зарядних пристроїв.
«Право» має з’явитися у споживачів до 2021 року та, імовірно, буде поширюватися на смартфони, планшети й ноутбуки.
Минулого року в ЄС ввели «право на ремонт» для побутової техніки. Неясним лишається питання, чи зможуть користувачі самостійно ремонтувати свої пристрої або будуть змушені звертатися до виробника безпосередньо. Нові правила спочатку має схвалити Європарламент та держави-члени ЄС, перш ніж вони будуть прийняті.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті