Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Тераси з видом на верхівки сосен, двір з деревами замість автівок та вісім гектарів паркової території з лісом – все це обіцяють жителям сучасного житлово комплексу PARKTOWN в Гостомелі.

На зображенні – рендер проєкту

Девелопер та архітектори комплексу прагнули підкреслити основну цінність його розташування – сосновий ліс – а тому не лише залишили велику частину дерев під час будівництва, але й орендували ділянку поруч. Це дозволить вберегти місце для прогулянок від забудови та гарантувати незмінний вид з вікна.

 «За основу ми взяли принципи людиноцентризму й урбанізму, де в центрі знаходиться людина, її потреби і прагнення до комфортного життя», стверджують на сайті забудовника. 

Більше про такий підхід та особливості проєкту розповідає архітектор Олексій Пахомов.

На рівні верхівок сосен

Щоб зберегти дерева, у PARKTOWN вирішили мінімізувати площу забудови і розмістити будинки по периметру ділянки. «Забудовник був зацікавлений у збереженні дерев. Адже навіщо купувати ділянку в лісі, якщо потім його не залишається?, – говорить архітектор. – Хоча буває й інший підхід – поряд на деяких ділянках повністю вирубують дерева, щоб зручніше було вести будівельні роботи».

Для комплексу спроєктували кілька типів будівель з різною поверховістю. Біля основної дороги збудують майбутній торговельно-розважальний центр, а одразу за ним розташували дві дев’ятиповерхівки з окремими секціями для поліклініки і спортивного комплексу. Далі – будинки на вісім поверхів.

Така висотність, з одного боку, дозволяє отримати бажану щільність заселення. З іншого, будинки закінчуються на рівні верхівок сосен: вони не конфліктують з місцевістю, але забезпечують хороший вид з верхніх поверхів.

На зображенні – рендер проєкту

Останньою лінією забудови стануть дво- та триповерхові таунхауси. «З трьох сторін будинки межують з сусідами, тому вони радже схожі на квартири з невеликим власним двориком при вході», – розповідає Олексій Пахомов.

Комфорт +

Девелоперська компанія комплексу PARKTOWN акцентує увагу на добре продуманій архітектурі та інфраструктурі при невисокій вартості квадратного метра житла.

За словами Олексія Пахомова, цього можна досягти, зокрема, правильно розподіляючи кошти на матеріали і технології у ході будівництва. «У 2014 році нам довелося відмовитися від вентильованих фасадів через економічний спад. Але ми не хотіли обирати між двома найбільш стандартними варіантами тиньку (штукатурки) – «короїд» і «баранець», тому намагалися надавати їй фактури спеціальними валиками вручну, – розповідає він. – Крім того, додали на фасад штучну скляну мозаїку та використали ламіновані у темний колір  вікна: стандартний білий пластик надто виділяється на будинках глибоких природних відтінків. Це не затратні рішення, але вони одразу покращують вигляд усього комплексу».

За словами архітектора українські будівельні норми також дозволяють створювати енергоефективні будинки. «150 міліметрів мінеральної вати й кладки з пустотілого керамічного блоку достатньо, щоб забезпечити хорошу теплоізоляцію, – зазначає Пахомов. – Навіть без увімкненого опалення температура всередині будинків, які вже здали в експлуатацію, взимку трималася близько 10-12 °C».

Фото зведеного будинку

Крім того, в у усьому комплексі приділили увагу інклюзивності. «Для нас також було принциповим врахувати норми ДБН, які стосуються безбар’єрності», – розповідає Олексій. – Тому доступ у кожен під’їзд тут можливий без сходів».

Двір без авто

Між будинками залишили великий внутрішній простір розміром близько 250 на 50 метрів, у якому реалізована концепція «двір без авто». Тут зберегли дерева й облаштували зони для прогулянок і тихого відпочинку, є спортивний майданчик і згодом облаштують дитячий.

Зону для активного відпочинку дорослих та дітей виділили на території орендованого лісу, щоб жителів не турбував зайвий шум. Проте основну територію лісу планують залишити незмінною: тут прокладуть невелику доріжку для прогулянок, але не зачіпатимуть природну рослинність. «Я вважаю, що житло, розташоване посеред лісу – це головна цінність цього проєкту», – каже Пахомов.

Фото реалізованого проєкту

Два рівні з терасою

«Насправді, тут було планування, яке “продавало” увесь комплекс: квартира на верхньому рівні з панорамним склінням і терасою на рівні верхівок сосен. Таких квартир було всього три, але їх розмістили на банері – і всі приїжджали саме за цим видом», – згадує архітектор. 

Зараз у комплексі проєктують тераси для дворівневих квартир на останньому поверсі: частину другого поверху тут займають житлові приміщення, частину – власне тераса. На думку архітектора, дворівневі квартири мають свої переваги: «Два рівні квартири дають чітке зонування на денну та нічну зону. Наприклад, зверху можна облаштувати спальні, а знизу кухню і вітальню».

Загалом, у комплексі PARKTOWN пропонують великий вибір планувань: одно-, дво-, трикімнатні та дворівневі квартири, варіанти з терасою або подвір’ям. Велика варіативність зумовлена як різними типами будинків у жк, так і бажанням архітекторів запропонувати максимально широкий вибір.

Фото реалізованого проєкту

«Ми навіть провели експеримент. Замовник виступав за планування з відокремленою кухнею, я – за студії. Вони дозволяють мінімізувати площу коридорів і отримати фактично ще одну спальню на однаковій площі, – розповідає Олексій. – Врешті, ми збудували одну секцію зі студіями, іншу – з традиційним плануванням. За продажами переміг мій варіант».

Частина перших поверхів будинків відведена для комерційних функцій, але для квартир на першому поверсі, що виходять у двір, розробили планування з подвір’ями. Фактично, це тераси на рівні землі із «зеленою» огорожею. «Для нас це дійсно експеримент, але в Києві вже є ЖК з такими дворами, які досить добре продавалися, – каже Пахомов. – Як на мене, це стереотип, що українці до того чи іншого не готові. Просто треба спробувати це зробити».

Хоча у перших чергах комплексу були лише відкриті балкони і тераси, надалі архітектори запропонували також варіант з безрамним «холодним» склінням. Воно дозволяє, з одного боку, захистити терасу від снігу та дощу, з іншого – встановити тут кондиціонер, не виносячи його на фасад. «Таке скління добре виглядає і, крім того, працює як своєрідний запобіжник: як і відкритий варіант, такий балкон не вийде приєднати до квартири», – розповідає архітектор.

Дізнатися більше про житловий комплекс PARKTOWN  можна на сайті або за телефоном (044) 383 49 49.

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 259 днів. За цей час ми опублікували 26039 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button