В Києві та по всій країні традиційно почали палити траву
В Індії спалювання решток рисових полів є причиною критичного росту смогу в столичній території Делі, що призводить до збільшення кількості автоаварій на дорогах через обмежену видимість.
В Індії спалювання решток рисових полів є причиною критичного росту смогу в столичній території Делі, що призводить до збільшення кількості автоаварій на дорогах через обмежену видимість.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В парку Муромець, що в Деснянському районі столиці, почали палити траву. Це відбувається у сільській місцевості двічі на рік, восени й взимку кожного року.
За межами міст досі є звичай палити траву, хоча це прямо заборонено законом. Ті, хто це роблять, переконані в тому, що попіл від старих рослин має підживлювати землю, що підвищуює її родючість.
Насправді ж, екологи стверджують, що спалювання сухої трави не лише забруднює атмосферу і псує родючий шар ґрунту, але й вбиває тварин, що в ній мешкають та своєю діяльністю сприяють родючості більше, ніж попіл.
До того ж, найочевидніша загроза стихійних підпалів – це реальна пожежа, про яку попереджають в ДСНС.
Горіння — це передусім процес окиснення, головним продуктом якого є CO2 – вуглекислий газ. Вже доведено, що підвищення концентрації вуглекислого газу в атмосфері спричиняє збільшення «парникового ефекту», а звідси і зміни клімату.
Окрім того біолог з Ужгородського національного університету Андрій Мигаль в коментарі ВВС Україна зазначив, що горіння сухостію знижує потенціал вегетативного і насіннєвого розмноження рослин, оскільки «знищується так званий банк насіння, який міститься в ґрунті й в зерновій частині рослин».
Але така традиція є не тільки в Україні. У своєму відео, американське видання Vox повідомляє, що хмари диму від сезонного спалювання решток рослин після збору урожаю з рисових полів в Індії є причиною критичного росту смогу в столичній території міста Делі. Через це не лише погіршується якість повітря, але й виникають інші проблеми, такі як ріст автоаварій на дорогах через обмежену видимість.
В Києві сезонне спалювання трави двічі на рік є причиною значного погіршення якості повітря. Наприклад, 15-16 березня 2020 року, за даними датчиків сервісу saveecobot, в місті було чисте повітря, 20-30 пунктів при нормі 0-50 пунктів. Вже з 18 березня, коли почали масово з’являтись повідомлення про спалювання трави, якість повітря істотно погіршилась до 120-150 пунктів. В таких умовах не рекомендують виходити надвір людям з хронічними захворюваннями та дітям.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті