В Києві та по всій країні традиційно почали палити траву
В Індії спалювання решток рисових полів є причиною критичного росту смогу в столичній території Делі, що призводить до збільшення кількості автоаварій на дорогах через обмежену видимість.
В Індії спалювання решток рисових полів є причиною критичного росту смогу в столичній території Делі, що призводить до збільшення кількості автоаварій на дорогах через обмежену видимість.
Фото з допису у Facebook Анни Даниленко
В парку Муромець, що в Деснянському районі столиці, почали палити траву. Це відбувається у сільській місцевості двічі на рік, восени й взимку кожного року.
За межами міст досі є звичай палити траву, хоча це прямо заборонено законом. Ті, хто це роблять, переконані в тому, що попіл від старих рослин має підживлювати землю, що підвищуює її родючість.
Насправді ж, екологи стверджують, що спалювання сухої трави не лише забруднює атмосферу і псує родючий шар ґрунту, але й вбиває тварин, що в ній мешкають та своєю діяльністю сприяють родючості більше, ніж попіл.
До того ж, найочевидніша загроза стихійних підпалів – це реальна пожежа, про яку попереджають в ДСНС.
Фото обгорілого їжачка з минулорічного повідомлення ДСНС у Facebook про застереження від підпалів
Горіння — це передусім процес окиснення, головним продуктом якого є CO2 – вуглекислий газ. Вже доведено, що підвищення концентрації вуглекислого газу в атмосфері спричиняє збільшення «парникового ефекту», а звідси і зміни клімату.
Окрім того біолог з Ужгородського національного університету Андрій Мигаль в коментарі ВВС Україна зазначив, що горіння сухостію знижує потенціал вегетативного і насіннєвого розмноження рослин, оскільки «знищується так званий банк насіння, який міститься в ґрунті й в зерновій частині рослин».
Але така традиція є не тільки в Україні. У своєму відео, американське видання Vox повідомляє, що хмари диму від сезонного спалювання решток рослин після збору урожаю з рисових полів в Індії є причиною критичного росту смогу в столичній території міста Делі. Через це не лише погіршується якість повітря, але й виникають інші проблеми, такі як ріст автоаварій на дорогах через обмежену видимість.
В Києві сезонне спалювання трави двічі на рік є причиною значного погіршення якості повітря. Наприклад, 15-16 березня 2020 року, за даними датчиків сервісу saveecobot, в місті було чисте повітря, 20-30 пунктів при нормі 0-50 пунктів. Вже з 18 березня, коли почали масово з’являтись повідомлення про спалювання трави, якість повітря істотно погіршилась до 120-150 пунктів. В таких умовах не рекомендують виходити надвір людям з хронічними захворюваннями та дітям.
Аварія, в яку через обмежену видимість, спричинену смогом, на хайвеї поблизу Делі потрапили 24 автівки. Скрін з відео VOX.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті