Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Друге місце за найкращий проєкт реконструкції площі та вулиці ХІХ століття у Вроцлаві «Акупунктура трикутної площі» отримали українські архітектори Інна Добровольська та Дмитро Шматенко і Space Odyssey Architects. Це єдина українська команда, що потрапила до короткого списку конкурсу. Вони також співпрацювали з польськими архітекторами Ромеа Мурин та Якубом Глобиєвським. 

«Конкурс заснований на концепції розвитку Вроцлава. Це не спонтанне рішення влади реконструювати вулицю, а продумана багаторічна стратегія розвитку міста. Вулиця, яку ми спроєктували, – пілотний проєкт перед початком розвитку всього району. Ми хочемо донести необхідність такого системного просторового розвитку від стратегії до реалізації в українських містах», – розповідає Ганна Чернат, учасниця команди, архітекторка з Space Odyssey Architects.

Вулиця Паризька комуна поєднує два найважливіші для проєкту простори: трикутну площу та кишеньковий парк. Команда вирішила розділити ці простори за настроєм. 

Площа-трикутник

Трикутна площа стає головним публічним простором міста – місцем для open-air концертів, виставок, ярмарок. Мешканці дуже люблять цю площу і навіть проводять на її честь «День трикутника». 

На площіє природній подіум – вона посередині спускається вниз та піднімається вгору. Тому в заглибленні пропонують монтувати сцену, а на пагорбі – зробити трибуну для глядачів. 

Проїзну частину при цьому піднімуть до одного рівня з площею і приберуть бордюри. Це дозволить зменшити швидкість руху машин та інтуїтивно зробити рух пішоходів найпріоритетнішим. 

Парк зі ставком

З іншого боку вулиці розташований парк. Зараз там паркінг та невеликий ринок. Проєкт передбачає створення торговельного павільйону і зони для тихого відпочинку. А в середині парку – захований ставок для утримання дощової води, яка потім можна використати для поливу садів. 

Пішохідна доріжка та плодові сади

Квартали з’єднуватиме пішохідна доріжка, що буде таким собі зв’язком публічних просторів у дворах: дитячих майданчиків, спортивних залів на відкритому повітрі. У кожного кварталу буде сад з різними плодовими деревами: один яблучний, інший грушевий тощо. На таку думку авторів надихнув історичний контекст, адже раніше поряд з вулицею був монастир з садами. На вулиці будуть озеленені широкі тротуари, що створюватимуть гарний затінок для розмов між сусідами. 

Культурний центр з центром зайнятості та садом на даху

Важливу роль у процесі активізації площі відіграє нова будівля, розташована в проміжку між житловими будинками. Там команда пропонує зробити культурний центр з майстернями, коворкінгом, квартирами та місцем для дозвілля літніх людей. Даху будівлі може стати чудовим місцем для публічних подій та відпочинку. 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button