Українські архітектори отримали приз за проєкт реконструкції вулиці в Польщі (ілюстрації)
Конкурс провели в рамках реалізації стратегії розвитку міста. Проєкт орієнтований на комфорт пішоходів.
Конкурс провели в рамках реалізації стратегії розвитку міста. Проєкт орієнтований на комфорт пішоходів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Друге місце за найкращий проєкт реконструкції площі та вулиці ХІХ століття у Вроцлаві «Акупунктура трикутної площі» отримали українські архітектори Інна Добровольська та Дмитро Шматенко і Space Odyssey Architects. Це єдина українська команда, що потрапила до короткого списку конкурсу. Вони також співпрацювали з польськими архітекторами Ромеа Мурин та Якубом Глобиєвським.
«Конкурс заснований на концепції розвитку Вроцлава. Це не спонтанне рішення влади реконструювати вулицю, а продумана багаторічна стратегія розвитку міста. Вулиця, яку ми спроєктували, – пілотний проєкт перед початком розвитку всього району. Ми хочемо донести необхідність такого системного просторового розвитку від стратегії до реалізації в українських містах», – розповідає Ганна Чернат, учасниця команди, архітекторка з Space Odyssey Architects.
Вулиця Паризька комуна поєднує два найважливіші для проєкту простори: трикутну площу та кишеньковий парк. Команда вирішила розділити ці простори за настроєм.
Трикутна площа стає головним публічним простором міста – місцем для open-air концертів, виставок, ярмарок. Мешканці дуже люблять цю площу і навіть проводять на її честь «День трикутника».
На площіє природній подіум – вона посередині спускається вниз та піднімається вгору. Тому в заглибленні пропонують монтувати сцену, а на пагорбі – зробити трибуну для глядачів.
Проїзну частину при цьому піднімуть до одного рівня з площею і приберуть бордюри. Це дозволить зменшити швидкість руху машин та інтуїтивно зробити рух пішоходів найпріоритетнішим.
З іншого боку вулиці розташований парк. Зараз там паркінг та невеликий ринок. Проєкт передбачає створення торговельного павільйону і зони для тихого відпочинку. А в середині парку – захований ставок для утримання дощової води, яка потім можна використати для поливу садів.
Квартали з’єднуватиме пішохідна доріжка, що буде таким собі зв’язком публічних просторів у дворах: дитячих майданчиків, спортивних залів на відкритому повітрі. У кожного кварталу буде сад з різними плодовими деревами: один яблучний, інший грушевий тощо. На таку думку авторів надихнув історичний контекст, адже раніше поряд з вулицею був монастир з садами. На вулиці будуть озеленені широкі тротуари, що створюватимуть гарний затінок для розмов між сусідами.
Важливу роль у процесі активізації площі відіграє нова будівля, розташована в проміжку між житловими будинками. Там команда пропонує зробити культурний центр з майстернями, коворкінгом, квартирами та місцем для дозвілля літніх людей. Даху будівлі може стати чудовим місцем для публічних подій та відпочинку.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті