Українські економісти радять, як пройти «коронакризу» з меншими втратами
Прикладом неефективних рішень економісти вважають повну зупинку економічної діяльності.
Прикладом неефективних рішень економісти вважають повну зупинку економічної діяльності.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Низка українських економістів опублікувала на Економічній правді заяву, в якій сформулювали принципи для ухвалення рішень, які, на їхню думку, можуть допомогти пройти кризу, спричинену коронавірусом, з найменшими втратами для суспільного добробуту.
Економісти радять:
Прикладом неефективних рішень економісти вважають повну зупинку економічної діяльності. Так само не радять в односторонньому порядку відмовитися від виплат за державним боргом («стихійний дефолт»); монетизувати дефіцит бюджету («друкувати гроші»); відмовлятися відшкодувати ПДВ та не виконувати інші зобов’язання; вживати заходи, які знижують доходи місцевих бюджетів (місцева влада краще знає потреби своїх мешканців та може розподілити ресурси більш ефективно).
Натомість ефективними рішеннями вважають такі: домовитися з МВФ про спрямування до бюджету суттєвої частини позики, залучити підтримку інших офіційних кредиторів (Світовий банк, Європейський Союз, США), максимально використати наявні кредити ЄБРР та ЄІБ, скоротити некритичні видатки тощо.
Звернення підписали експерти та керівники VoxUkraine, Центру економічної стратегії, Dragon Capital, Університету Каліфорнії в Берклі, VoxUkraine, Advanter Group, ІК Concorde Capital, Райффайзен банк аваль та інші.
11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу COVID-19 пандемією. У Києві та Україні від 12 березня запроваджено карантин. Станом на ранок 24 березня в Україні зафіксовано 84 випадки коронавірусної хвороби.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті