Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: João Ritter, Unsplash

Бразильські наркокартелі запровадили у фавелах Ріо-де-Жанейро карантин із комендантською годиною через поширення коронавірусу COVID-19, повідомляє The Guardian.

Члени кримінальних банд їздять Містом Бога (Cidade de Deus, один зі злиденних районів на заході Ріо, де живе 40 тисяч людей) та через гучномовці попереджають мешканців не виходити з дому після 20:30. «Кожен, хто тинятиметься надворі, буде покараний», – оголошують наркоторговці.

Комендантської години мають дотримуватися й мешканці інших районів фавел. Наркоторговці заборонили збиратися на вулиці більш як по дві людини.

«Гангстери наказали всім лишатися вдома після 20:30, інакше будуть вживати репресивних заходів. То я сиджу вдома, наляканий, весь облився антисептиком», – розповів вуличний торговець.

У районі Санта-Марія, що біля статуї Христа Спасителя, гангстери роздають мило, а ще поставили біля колонки з водою на вході до фавел табличку, в якій наказують мити руки.

«Думаю, це написали для наркоманів, які приходять купувати наркотики, щоб не розносили вірус. Але це не працюватиме. У тих, хто живе у фавелах вище по схилу, взагалі не буває води по два тижні. Якщо людям нема чого їсти, як вони мають дотримуватися гігієни?» – розповів один із місцевих жителів.

В окремих районах наказали магазинам і церквам скоротити години роботи. Так, в одній з громад проводять молитовні служби поза храмом – віряни просто співають гімни з вікон будинків у певний час.

Місцеві кажуть, що наркоторговці почали вдаватися до заходів боротьби з пандемією через нехтування фавелами з боку влади. Це підтверджує й редактор новинного сайту RioOnWatch, де часто висвітлюється життя фавел. У багатьох будинках бракує навіть водопроводу й каналізації.

Загалом у фавелах семимільйонного Ріо-де-Жанейро живе близько двох мільйонів людей.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button