Як українці ставляться до епідемії коронавірусу і що їх турбує? (дослідження КМІС)
22% вважають, що наразі владою введено занадто багато непотрібних обмежень.
22% вважають, що наразі владою введено занадто багато непотрібних обмежень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування з 21 до 24 березня 2020 року провів опитування з метою з’ясувати ставлення українців до поширення коронавірусної інфекції. Всього, використовуючи систему онлайн панель Inpoll, опитали 402 респондента з всіх регіонах України.
Результати дослідження показали, що майже 88% населення схвильовані поширенням коронавірусу в Україні, з них 35% дуже сильно схвильовані. Ті, кого поширення вірусу не хвилює, складають 6%.
40% опитаних повідомили, що заходи на час карантину мають бути більш жорсткими, 22% вважають, що введено занадто багато непотрібних обмежень.
Також серед опитаних 47% не одягають маску в громадських місцях: 23% через їх нестачу, 14% вважають їх непотрібними, 23% – завжди одягають маску.
Рекомендацію дезінфікувати мобільні пристрої та інші речі, повернувшись додому, не виконують чи рідко виконують 37%, натомість завжди виконують 31%.
Торкаються кнопок ліфта і ручок дверей без рукавичок та серветок 54%, дотримуються цієї рекомендації 21%.
Уникають чи рідко уникають контакту з іншими людьми 20%, завжди уникають 26%.
Респондентів також запитали три проблеми і складнощі, що зараз їх найбільше турбують. На першому місці опинилась проблеми здоров’я близьких (65%), власного здоров’я (32%) та невизначеність ситуації (46%). Далі слідують фінансові труднощі (29%), складність перебувати вдома (28%) та відсутність міського транспорту (15%). Цікаво, що загроза втратити роботу (9%), та неоплачувана відпустка (7%) турбують українців найменше, але пройшло тільки декілька тижнів після введення запобіжних заходів.
Уряд продовжив карантин до 24 квітня та ввів режим надзвичайної ситуації по всій країні.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті