Яка фракція в Київраді була найбільш ефективною? (Інфографіка)
Рух ЧЕСНО проаналізував як депутати виконували свої обов'язки, хто з них фігурував у антикорупційних розслідуваннях чи вдавався до «гречкосійства».
Рух ЧЕСНО проаналізував як депутати виконували свої обов'язки, хто з них фігурував у антикорупційних розслідуваннях чи вдавався до «гречкосійства».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київраду VIII скликання на момент після виборів формували п’ять політичних сил: партія Блок Петра Порошенка «Солідарність», партія «Об’єднання „Самопоміч“», партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», Українська партія «Єдність» та партія Всеукраїнське об’єднання «Свобода», а також позафракційні депутати – всього 120 осіб. Які зміни відбулися у складі, як депутати Київради виконували представницьку функцію, хто з них фігурував у антикорупційних розслідуваннях чи вдавався до «гречкосійства» – проаналізував Рух ЧЕСНО.
Відразу відмітили, що з-поміж 120 депутатів Київради є 15, кого виборці могли б, згідно з законом відкликати за прогули.
Цьогорічний моніторинг опозиційності в Київраді, який щороку здійснює Рух ЧЕСНО, свідчить, що негласним коаліційним партнером БПП стала партія «Єдність» Олександра Омельченка, попри те, що колишній очільник Києва критикує нинішнього. Доказом цього є підтримка «Єдністю» проєктів рішень БПП. Показники опозиційності значно знизилися, коли у 2019 році в Київраді була криза й депутати майже пів року не збиралися на сесії, з вимогою розпустити раду та переобрати мера Києва
Протягом усієї каденції БПП залишили 5 депутатів: колишній заступник Кличка Ілля Сагайдак, Олександр Пабат, Олег Петровець та Олександр Харченко. Наталія Приходько пішла до парламенту під брендом ОПЗЖ. Оскільки в раді утворилася більшість, яка підтримує міського голову, то, відповідно, депутати з фракції БПП виявляли більш зразкову відвідуваність порівняно з членами решти фракцій.
На цьогорічні вибори «УДАР» йтиме самостійно, з метою збільшити відсоток представництва партії в раді. В одному з інтерв’ю Кличко наголосив, що команда «УДАР» уже готує «масштабне оновлення команди»: «Зробимо велику презентацію. Робота вже почалась, і найближчим часом оголосимо з’їзд. Партія матиме ту саму назву».
Голова БПП у Київраді Андрій Странніков планує балотуватися на наступних виборах разом із командою Кличка.
У вересні 2018 року лідер фракції «Самопоміч» Сергій Гусовський заявив про саморозпуск партії, який підтримали 18 членів з 22-х. Депутатка Манойленко утрималася, пояснивши, що не погоджується з голосуванням за виділення в Києві землі родичам їхнього колеги Романа Марченка. Уже за кілька тижнів фракцію відновили. Наразі вона складається з трьох депутатів: Наталія Манойленко та Віктора Яцика і Надії Пестерєвої, які набули депутатських повноважень 2019 року. Манойленко є однією з лідерів напрацювання проєктів рішень: протягом 2019 року вона подала на розгляд ради 9 рішень, 6 з яких підтримала більшість депутатів.
Ті, хто відкололися від «Самопомочі», утворили депутатську групу «Київська команда», до якої увійшов й ексчлен БПП Ілля Сагайдак. Група зверталася з відкритим листом до Президента України, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради з проханням звільнити Віталія Кличка з посади очільника КМДА. Вони також ініціювали внесення до порядку денного парламенту звернення Кличка про розпуск Київради та призначення позачергових виборів депутатів міськради.
Фракція «Батьківщина» наразі складається з 14 обранців. Восени 2019 року партію добровільно залишили троє депутатів. Вони не створили окремої групи й не долучилися до вже наявних у раді груп, а залишилися позафракційними. Найгірші показники відвідуваності має Володимир Старовойт, який торік не голосував за 86% питань. Він був відсутній на 60% засідань комісії, до якої належить, і не подав жодного проєкту рішення на розгляд ради.
Перші роки каденції нинішньої ради «Свобода» була в опозиції до столичної влади. Кількість опозиційних голосувань («проти», «утримався») перевищувала 23%, але у 2019 року ситуація змінилася. «Свобода» протягом 2019 року напрацювала найбільшу кількість проєктів рішень з-поміж фракцій і груп у Київраді – 102, кожен другий проєкт підтримували депутатами.
Найзатятішими прогульниками фракції є Богдан Бенюк, Петро Кузик та Олег Чернецький.
Серед позафракційних депутатів найвищий рівень прогульництва за результатами роботи протягом 2016-2019 років має Ваган Товмасян, що відзначився лідерською позицією в неголосуванні з-поміж 120 депутатів Київради. Він балотувався від ВО “Батьківщина”, проте восени 2019-го разом з колегами Сергієм Паладієм і Сергієм Римаренком вийшов із фракції, але окремої групи вони не створили.
Вся інфографіка: Рух ЧЕСНО.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті