Facebook протидіятиме фейковим новинам разом із VoxCheck і СтопФейк
Якщо експерт VoxCheck позначає пост як фейковий, він опуститься нижче у стрічці новин.
Якщо експерт VoxCheck позначає пост як фейковий, він опуститься нижче у стрічці новин.
27 березня фактчекінгові проєкти VoxCheck і СтопФейк почали співпрацювати з Facebook для протидії поширенню фейкових новин.
Програма Facebook із протидії дезінформації складатиметься з трьох напрямків роботи:
Наприклад, якщо експерт VoxCheck позначає пост як фейковий, він опускається нижче у стрічці новин. Також Facebook попереджає людей, які його бачать чи хочуть ним поділитися, що інформація недостовірна.
«Особливо це актуально під час пандемії коронавірусу – щодня ми аналізуємо близько 20 фейків лише про вірус, але завдяки інструментам Facebook цифра значно зросте», – вважає Максим Скубенко, керівник VoxCheck.
Один із прикладів фейку – ілюстрація клікбейт-новин про брак місць в українських лікарнях. Насправді фото було зроблене в Горлівці у липні 2014 року. Скріншот: VoxCheck
Facebook співпрацює з незалежними фактчекінговими організаціями по всьому світу. VoxCheck та СтопФейк сертифіковані Міжнародною мережею фактчекінгу (International Fact-Checking Network).
Фото: Austin Distel, Unsplash
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті