Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

27 березня фактчекінгові проєкти VoxCheck і СтопФейк почали співпрацювати з Facebook для протидії поширенню фейкових новин.

Програма Facebook із протидії дезінформації складатиметься з трьох напрямків роботи:

  1. Facebook видаляє облікові записи та контент, які порушують стандарти спільноти чи рекламну політику,
  2. зменшує розповсюдження фейкових новин та сенсаційного неправдивого контенту,
  3. повідомляє про них користувачів, надаючи більше деталей і контексту про дописи.

Наприклад, якщо експерт VoxCheck позначає пост як фейковий, він опускається нижче у стрічці новин. Також Facebook попереджає людей, які його бачать чи хочуть ним поділитися, що інформація недостовірна.

«Особливо це актуально під час пандемії коронавірусу – щодня ми аналізуємо близько 20 фейків лише про вірус, але завдяки інструментам Facebook цифра значно зросте», – вважає Максим Скубенко, керівник VoxCheck.

Один із прикладів фейку – ілюстрація клікбейт-новин про брак місць в українських лікарнях. Насправді фото було зроблене в Горлівці у липні 2014 року. Скріншот: VoxCheck

Facebook співпрацює з незалежними фактчекінговими організаціями по всьому світу. VoxCheck та СтопФейк сертифіковані Міжнародною мережею фактчекінгу (International Fact-Checking Network).

Фото: Austin Distel, Unsplash

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button