Львівська ІТ-спільнота запустила кампанію з масового тестування на коронавірус
Учасники зібрали три мільйони гривень на закупівлю експрес-тестів.
Учасники зібрали три мільйони гривень на закупівлю експрес-тестів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 104 днів. За цей час ми опублікували 24823 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
23 березня Львівський ІТ Кластер запустив кампанію з масового тестування населення міста та області на коронавірус COVID-19. Благодійний проект United for health підтримала Львівська облдержадміністрація.
За кілька днів учасники Кластеру зібрали три мільйони гривень на закупівлю експрес-тестів на виявлення антитіл COVID-19. Перша партія з 20 тисяч тестів надійде протягом дев’яти днів.
«Ми навіть не здогадуємося, якою є реальна статистика хворих на COVID-19 у місті та області. У деяких людей коронавірус може проходити безсимптомно, хтось лежить у медзакладах з іншими діагнозами, які теж можуть бути коронавірусом. Але щоб боротись з ним, нам потрібні цифри і максимальна кількість даних», – зазначив СЕО Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський.
Перші тестування запропонують пройти тим мешканцям Львова та області, які нещодавно повернулися з-за кордону та мають або мали симптоми ГРВІ.
Також перевірять тих, хто раніше контактував із хворими раніше і за симптомами також підпадають під процедуру експрес-тестування.
Тестування для всіх буде безкоштовним. Його проводитимуть виїзні пересувні лабораторії. Медичні бригади складатимуться з лікаря, медсестри, поліцейського та водія.
Запевняють, що процес тестування відбуватиметься за протоколами МОЗ, а також за практиками Південної Кореї та Німеччини.
Дані про результати тестів заноситимуть у бази даних. Дані аналізуватимуть після проведення великої кількості тестів – 10-20 тисяч. Тоді з’явиться можливість робити прогнози щодо завантаженості медзакладів, а також визначити локації швидкого поширення вірусу.
З 28 березня Україна через карантин закрила кордони для пасажирських перевезень в обидва боки, на в’їзд і на виїзд. 27 березня на прикордонних пунктах зібралися натовпи охочих потрапити в Україну з Польщі.
Через пандемію коронавірусу COVID-19 Кабмін продовжив карантин в Україні до 24 квітня і запровадив режим надзвичайної ситуації.
Фото: Markus Spiske, Unsplash
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті