Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Цьогоріч активність пожеж у Києві та в Україні загалом дещо більша, ніж у минулі роки через низку факторів, повідомляють Тексти.

Кожної осені та весни українці палять сухе бадилля, стерню, очерети й усе навколо, включно з дикими тваринами. Та в попередні роки взимку випадало більше снігу (ця зима була зовсім безсніжною), у березні ще було волого. Зараз пожежам сприяє надзвичайно суха погода.

Судячи з карти, сильніші пожежі вирували у 2014-2015 роках

Видання також вважає, що до погоди додався карантин, через який у лісах побільшало людей, які палили вогнища. Як свідчить карта, підпалювачі активні як у центрі, так і на заході та сході країни.

Обгоріле зайча. Фото: Управління екології та природних ресурсів КМДА

Зокрема, четвертого квітня з’явилися повідомлення про пожежу в Чорнобильській зоні, поблизу села Володимирівка. Як повідомила поліція, винуватцем виявився 27-річний житель села Рагівка, який підпалив сміття і траву в кількох місцях.

Тоді ж Київська служба порятунку виявила перевищення вмісту продуктів горіння у повітрі столиці через велику кількість пожеж в області. Кияни скаржаться на запах гарі у повітрі, який особливо відчутно вночі та вранці.

Датчики saveecobot.com у Києві показують стрибки погіршення якості повітря у вихідні дні.

Днями рада міста Бучі, що під Києвом, опублікувала драматичний пост про загибель звірів у пожежах, а також повідомила, що зоозахисники готують петицію з вимогою збільшити штрафи за підпал у 50 разів.

«Стогне земля, волає про порятунок. Сьогодні багато птахів кричало над цими місцями, багато яких полетіло, багато потім повернулось в спалений дім і кружляло навколо. Про тварин краще мовчати – їх просто спалили живцем», – пише Бучанська міська рада, додаючи, що лише за одну добу пожежі винищили понад 800 гектарів степів, плавнів та лісів.

Фото: Бучанська міська рада

Пожежі, зокрема, сприяють розповсюдженню кліщів. Німфи кліщів живуть у ґрунті й лишаються неушкодженими внаслідок пожежі, зате вогонь винищує їхніх природних ворогів.

Київська художниця Соня Гукайло створила плакат проти паління сухої трави.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button