За новими схемами території природно-заповідного фонду Києва, передбаченими у проєкті Генерального плану Києва до 2025 року, у місті може зменшитись площа заповідних територій на 9000 гектарів.
Зокрема, їх скоротили у Святошинсько-Біличанському відділенні національного природного парку «Голосіївський» (близько 6,5 тис. га) і парку «Юність». Крім того, під скорочення потрапила і значна частина заказника «Жуків острів» (близько 1,5 тис. га).
Зараз у Києві створено 190 об’єктів та територій природно-заповідного фонду, загальною площею близько 18 тис. га. Найбільшими з них є національний природний парк «Голосіївський», створений в 2007 році та розширений у 2013 році, що займає 11 тис. га; регіональний ландшафтний парк «Дніпровські острови» (близько 1,5 тис. га), та заказник «Острів Жуків» (більше 1,5 тис. га).
Учасники Української природоохоронної групи впевнені, що розробники Генерального плану не уточнили межі заповідних територій, які, за їхніми словами, з початку розробки плану, у 2008 році, змінювались 17 разів. При цьому загальна площа заповідників збільшилась вдвічі.
Наприклад, до створеного у 2007 році парку «Голосіївського», не включили Біличанський ліс, а до заказнику «Жуків острів», який на осінній сесії 2008 року розпаювали для 16 забудовників, не включили території, які Генеральна прокуратура повернула заказнику в 2012 році.
У Генплані є окремий розділ про розширення заповідних територій у майбутньому, про що також повідомляють в КМДА. Учасники Української природоохоронної групи проаналізували цей перелік і теж знайшли неточності.
На думку учасників групи, під виглядом створення нових заповідних територій планують скоротити площі вже чинних. Також заказник «Жуків острів» та парк «Пуща Водиця» можуть отримати заповідний статус вдруге, а заказник «Острови Ольжин та Козачий» після включення його до складу Регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови» – втретє.
Фото: з відкритих джерел. Пуща-Водицький лісопарк.
Читайте також: У Києві оприлюднили новий генплан міста. Громадські слухання обіцяють після карантину.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?