МВС вирішило, що парафіяни не зможуть відвідувати служби в церквах
Фізично відвідати храм віряни зможуть, коли там немає богослужінь.
Фізично відвідати храм віряни зможуть, коли там немає богослужінь.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Під час карантину парафіяни зможуть відвідувати храми за відсутності богослужінь. Таке рішення прийняло МВС після зустрічі з представниками Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій.
Служби в храмах можна буде проводити лише за присутності максимум 10 осіб: священника, прислужника, дяка, осіб, які технічно обслуговують богослужіння та забезпечують онлайн-трансляцію. Всі присутні мають носити маски, крім священнослужителя.
Для парафіян організують онлайн-трансляцію богослужінь під час християнського Великодня, юдейського Песаха і мусульманських свят Ночі Бараата та початку місяця Рамадан.
У разі намагань вірян відвідувати церкву, поліцейські патрулі «толерантно та виважено роз’яснюватимуть» необхідність виконання правил карантину.
Фізично відвідати храм віряни зможуть, коли там немає богослужінь, й обов’язково у масці чи респіраторі. У «великому храмі» не може одночасно перебувати більш як дві людини, не рахуючи священнослужителя, а у «храмі меншого розміру» – не більш як одна. Ззовні не повинно бути черг.
На Великдень у містах священників запросять у пекарні, заводи та магазини для освячення пасок. Охочі зможуть купити вже освячені паски. У селах обряд освячення пасок відбуватиметься таким чином: віряни зможуть виставити пасхальні кошики за ворота, а священник пройде вулицями та освятить їх.
Представники конфесій мають подати до МВС списки своїх священнослужителів, аби мати змогу дістатися до храмів без перешкод.
Днями мер Києва Віталій Кличко повідомляв, що в КМДА не може заборонити відвідування храмів, адже «це бажання кожного».
Фото: facebook.com/Orthodox.in.Ukraine
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті