Поліція затримала киянку, яка зняла конфлікт навколо будівництва на Печерську. Начебто, «за порушення карантину» (відео)
Забудовник вважає, що до цього призвели «професійні активісти, які постійно блокують будівництво».
Забудовник вважає, що до цього призвели «професійні активісти, які постійно блокують будівництво».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У мережі опублікували відео, на якому поліція затримує людей біля будівельного майданчика в Києві, на Лабораторній вулиці. До кадру потрапило затримання й самої авторки — киянки Олександри Навроцької.
«Той випадок, коли вийшла в аптеку за таблетками, а тут будівництво — і ось таке відбувається», — коментує дівчина на початку зйомки.
На відео видно, що вона стала відходити убік, щойно спецпризначенці почали «крутити» людей біля паркану, але поліцейські наздогнали її, змусили сховати телефон і повели до автобуса.
На запис також потрапили прохання Навроцької «не робити їй боляче», вимоги іншої жінки викликати швидку, а також невеликий фрагмент, де видно, як дівчина вже стоїть навколішки в автобусі у приспущеній масці — і каже, що їй немає чим дихати.
Наразі «Хмарочосу» не вдалося зв’язатися з авторкою відео. Проте депутатка Київради Наталія Манойленко розповіла, що Олександра сьогодні написала їй з проханням допомогти притягнути поліцейських до відповідальності.
«Я вже готую депутатське звернення до голови Національної поліції України, — каже Манойленко. — Також ми напишемо відкритий лист на ім’я міністра (внутрішніх справ) Авакова. Але, на жаль, окрім суспільного резонансу, у нас немає по-справжньому дієвих важелів тиску».
На будівельному майданчику, біля якого затримали Навроцьку, зводять 22-поверховий ЖК Washington Concept House. Його забудовник, компанія SAGA Development, покладає провину на так званих «професійних активістів», які, мовляв, постійно блокують будівництво — і підбурюють до цього місцевих мешканців.
Водночас у компанії стверджують, що мають повний пакет дозвільних документів, а комунікацію з місцевими мешканцями почали налагоджувати ще минулого року.
«Наша ініціатива була в тому, щоб створити єдиний для всього кварталу громадський простір з ландшафтним дизайном та зонуванням місць для відпочинку різних груп, — зазначає pr-директор компанії SAGA Development Наталія Рева. — Але тоді мешканців набагато більше турбувала безпека самого будівництва, особливо для дітей на місцевих майданчиках. Тому ми також взяли на себе зобов’язання зробити спеціальні накриття, щоб убезпечити подвір’я та майданчики».
У компанії також визнають, що серед протестувальників є і місцеві мешканці, але наполягають, що їх — меншість. Кажуть, що противники апелюють до того, що будівництво не було узгоджене з Міністерством культури — і отримало від нього заборонний припис.
«Таке погодження — це адміністративна послуга. Аргументована відмова у ній має бути надана впродовж 30 днів. Якщо такої відповіді немає, то вважається, що міністерство узгодило проєкт за принципом “мовчазної згоди”. Базуючись на цьому принципі, нам видали дозвіл у ДАБІ, а згодом — ми оскаржили заборонний припис у суді».
«Активісти, які приєдналися до місцевих мешканців після кількох зустрічей, одразу поводилися деструктивно і, навіть побачивши дозвільні документи, почали блокувати наш майданчик, — продовжує Рева. — Ми виступаємо лише за мирне і законне вирішення протиріч, тому неодноразово викликали поліцію та писали заяви про правопорушення. Але вчора протестувальники порушили не лише наші права, але й правила карантину. Вочевидь, саме через нехтування цими правилами вони і були затримані».
До 2005 року на місці нинішньої забудови стояла двоповерхова садиба, зведена наприкінці XIX століття. У 1903-1904 роках тут жила родина Володимира Ульянова-Леніна, відтак у 1960-х роках будинок отримав статус пам’ятки історії.
Наприкінці 1990-х років колекцію музею перевезли до Музею історії Києва. У сам будинок заселили спершу дитячу бібліотеку, а потім — муніципальний камерний хор «Київ». Врешті, будинок вирішили віддати під реконструкцію, оскільки, за словами чиновників тодішнього Міністерства культури, «він був серйозно пошкоджений під час Другої світової війні і втратив свою автентичність».
Після знесення будинку тут мали збудувати 18-поверховий офісно-житловий комплекс, але ці плани так і не були реалізовані.
«З того часу договір оренди під забудову цієї ділянки неодноразово подовжувався, — каже Манойленко. — Останній раз це сталося приблизно рік тому, і це питання навіть не виносили на сесію. Оренду просто продовжили рішенням земельної комісії Київради…».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті