Пожежі в Чорнобилі: є небезпека втратити унікальну флору та фауну зони (фото з дронів)
Забруднена продуктами горіння хмара з Чорнобиля має проходити повз Київ 10-11 квітня.
Забруднена продуктами горіння хмара з Чорнобиля має проходити повз Київ 10-11 квітня.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Рятувальники та пожежні вже декілька днів продовжують гасити полум’я, яке охопило Чорнобильську зону.
Фото: Dronarium Ukraine
Повідомлення про пожежу в Чорнобильській зоні, поблизу села Володимирівка з’явилися четвертого квітня. Згодом поліція повідомила, що знайшла винуватця: 27-річного жителя села Рагівка, який підпалив сміття і траву в кількох місцях.
Фото: Олександр Сирота
«Якщо не зупинитися, ми можемо втратити унікальну флору та фауну Чорнобильської зони, які почали відроджуватись після страшної катастрофи у 1986 році. “Флора” та “фауна” – це живі істоти: тварини, птахи, комахи та рослини, серед яких є і червонокнижні», – наголошує Державне агентство України з управління зоною відчуження.
Фото: Dronarium Ukraine
ДСНС повідомляє, що до гасіння пожеж залучено 379 людей та 100 одиниць техніки, зокрема три літака та два вертольоти, які дев’ятого квітня скинули на вогонь 154 тонни води.
Фото: Олександр Сирота
Зараз радіаційний фон у Києві й області – в межах норми. Зокрема, у столиці – 0,012 мР/год (допустимий – 0,05 мР/год). У зоні відчуження дози гамма-випромінювання не змінилися (Чорнобиль – 0,021 мР/год).
Фото: Олександр Сирота
Забруднена продуктами горіння хмара з Чорнобиля має проходити повз Київ та Вишгородський район 10-11 квітня, згідно з розрахунками Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.
Фото: Олександр Сирота
За прогнозом, концентрація цезію-137 не становитиме загрози – вона у більш як 100 разів нижча від допустимого рівня.
Фото: Олександр Сирота
Читайте також: Україну охопила хвиля лісових пожеж: гинуть звірі, а в Києві псується повітря
Фото: Олександр Сирота
Фото: Олександр Сирота
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті