Вчені створили фермент, який може розкладати пластик за 10 годин
Запуск такої промислової біопереробки планують до 2025 року.
Запуск такої промислової біопереробки планують до 2025 року.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Вчені з університету Тулузи модифікували фермент, здатний за рекордно короткий час розкладати пластик на 90%, повідомляє The Guardian.
Науковці й раніше досліджували та покращували здатність ферментів бактерій розкладати пластик. Революційність роботи тулузьких вчених полягає в тому, що їхній фермент розкладає 90% тонни PET-пластику за 10 годин.
На початку дослідження вчені вивчили властивості 100 тисяч мікроорганізмів, що в теорії могли б розкладати пластик. Одним з досліджених ферментів була кутиназа, яка була вперше виявлена у 2012 році вченим з Японії з бактерії E. coli (її виділили з компостного листя).
За допомогою білкової інженерії вчені «поліпшили» активність вихідного ферменту кутинази, а саме його здатність до розкладу на мономери PET-пластику, а також його термостабільність до 72°С.
Модифікована кутиназа розклала 90% тонни PET-пластика протягом 10 годин. На сьогодні це рекордний результат. З переробленої ферментами біомаси виготовили нові пляшки, що за якістю не відрізнялися від вихідного матеріалу.
У компанії Carbios, що відповідає за відкриття, заявили, що мають на меті налагодити промислову біопереробку пластику до 2025 року. Наразі компанія співпрацює з такими компаніями, як Pepsi та L’Oréal.
Carbios домовилась з біотехнологічною компанією Novozymes про запуск масового виробництва нового ферменту. Зазначають, що вартість ферменту становить лише 4% від вартості пластику, виготовленого з продуктів переробки нафти.
20% світового пластику припадає на поліетилентерефталат (PET). З цього матеріалу виготовляють текстиль та упаковки, переважно пластикові пляшки для води та газованих напоїв.
Фото: Mali Maeder / pexels.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті