Головний санлікар: деякі заходи карантину впровадили лише для психологічного впливу
Серед таких заходів – обробка під’їздів дезінфікуючим засобом.
Серед таких заходів – обробка під’їздів дезінфікуючим засобом.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 2 днів. За цей час ми опублікували 26736 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Окремі запроваджені в Україні карантинні заходи не мають епідеміологічного підґрунтя, але потрібні для психологічного впливу, заявив заступник голови Міністерства охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко в интерв’ю LB.ua.
«Є питання епідеміології, а є питання психології. Ніколи в житті українець не зрозуміє, що є карантин, якщо можна спокійно вийти і піти погуляти в парку, спілкуватись з родичами, друзями, пити каву і тому подібне. Багато заходів, які вживаються, можливо, не мають під собою епідеміологічного підгрунтя, але вони впливають на соціальний розрив», – заявив він.
За словами Ляшка, такі заходи запровадили за результатами вивчення наукових статей і досвіду інших країн, де це мало вплив.
Санлікар навів приклад Китаю, де поливали дезінфікуючим розчином проїжджу частину, і зазначив, що сам критикував ці заходи. Проте, згодом у МОЗ зрозуміли, що це робилося для психологічного впливу.
«Коли обробляються під’їзди дезінфікуючим засобом, люди похилого віку змушують себе сидіти вдома, бо вони ще бояться тієї хімії більше за коронавірус», – зазначив Ляшко.
Раніше Ляшко пояснював, що заборону гуляти з дітьми запровадили тому, що у парках та на дитмайданчиках люди не дотримуються дистанції.
Станом на 14 квітня в Україні лабораторно підтверджено 3372 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 98 летальних.
Дезінфекція під’їздів у Тернополі. Фото: ternopilcity.gov.ua
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті