Фірмовий мерч, безкоштовні квитки на події та інші бонуси – все це переваги членства у Читацькому товаристві «Хмарочоса». Долучайтесь всього від 100 грн/місяць!
«Київпастранс» вперше запрошує обговорити транспортні проєкти: трамвай в центр та транспорт на Троєщину
Проєкт «Київська міська мобільність» передбачає створення трамвайної лінії від Старовокзальної до Палацу Спорту з реконструкцією Вокзальної площі та розробку Троєщинського швидкісного транспортного коридору
Дата публікації: 15.4.2020Розділ: НовиниАвтор:
Вероніка Луцька
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 363 днів. За цей час ми опублікували 26720 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Проєкт «Київська міська мобільність» повинен покращити мобільність та доступність у місті. Для його реалізації планують залучити 30 мільйонів доларів у вигляді позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. А тому розробили низку документів, що відповідають вимогам Світового Банку та є відносно новими для транспортних проєктів у Києві. До їх обговорення і пропонують долучитися на сайті «Київпастрансу».
Для першого компоненту проєкту – підготовки до створення Троєщинського ШТК (швидкісного транспортного коридору) – сьогодні доступні лише технічні завдання (для плану рамкової політики переселення, плану оцінки екологічного та соціального впливу та плану залучення зацікавлених сторін). Тобто навіть невідоме ще трасування проєкту та який рухомий склад буде задіяно – автобуси, тролейбуси чи рейковий транспорт.
Для другого компоненту – трамвайної лінії до Палацу спорту – для обговорення вже представили готову оцінку впливу на навколишнє та соціальне середовище, план екологічних і соціальних зобов’язань та план залучення зацікавлених сторін з попередніми висновками проведених заходів. Зокрема, план передбачав фокус-групи та інтерв’ю з містянами, що живуть, працюють, мають бізнес поблизу нового трамвайного маршруту, інтерв’ю з представниками вразливих груп населення, консультації з громадськими організаціями тощо.
Третій компонент проєкту «Київська міська мобільність» повинен покращити роботу КМДА та «Київпастрансу» в контексті розвитку транспорту загалом.
«Хмарочос» переглянув запропоновані документи разом з транспортною експерткою Іриною Бондаренко.
«План залучення громадськості, запропонований тут, цілком нормальний. Буде чудово, якщо його реалізують, – розповідає Ірина. – Взагалі, залучення людей, які живуть та працюють поруч з місцем майбутніх змін, – це дуже хороша практика для будь-якого нового проєкту в місті». Зараз «Київпастранс». пропонує долучитися до обговорення в письмовому вигляді, але йдеться не так про сам проєкт, як про зазначені вище документи.
Ірина Бондаренко також зазначає, що екологічна оцінка для нової трамвайної лінії до Палацу спорту розглядає лише вплив самого будівництва. «Такий маршрут може мати значно кращий вплив, наприклад, на якість повітря, але в майбутньому, вже після завершення будівельних робіт. Крім того, тут не врахований кліматичний вплив», – каже експертка. Водночас Ірина додає: в Україні збирають дуже мало даних, які б дозволили зробити таку оцінку. «Наприклад, у нас з 2015 року відсутня інформація про відсоток забруднення від пересувних джерел. Тому, з одного боку, зробити таку оцінку було дуже складно. З іншого, вона побудована на малій кількості узагальнених даних, тому важко сказати, наскільки ця оцінка точна».
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті