Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Пандемія коронавірусу «підкреслила» проблеми з житлом у Нью-Йорку, які слід вирішити після кризи, повідомляють архітектори міста виданню Dezeen.

Під час самоізоляції нью-йоркців у своїх будинках, приватні відкриті майданчики стали неоціненними просторами для того, щоб безпечно подихати свіжим повітрям. Та, за словами Натана Річа, співзасновника місцевої архітектурної студії PRO, багато людей, що мешкають у соціальному житлі Нью-Йорка, не мають доступу до таких переваг.

«Можливість скористатися відкритим простором будинку зараз є актуальною, ніж будь-коли раніше, особливо для містян з невисокими доходами. Наприклад, майже жоден з більш ніж 400 000 мешканців соціального житла в Нью-Йорку не має доступу до відкритого простору зі своєї квартири», – сказав Натан Річ.

Тож студія Річа розробляє приклади для соціального житлового управління в Нью-Йорку, та запропонувала додати балкони на вже існуючі будинки, щоб покращити життя орендарів. Архітектор також зазначив, що це оновлення, окрім того, може продовжити термін експлуатації будівель, багато з яких не реконструювалися з моменту побудови у 1940-х роках.

«Балкони могли б краще утеплити старі цегляні фасади та забезпечити місце для розміщення конденсаторів опалення / охолодження», – додав Натан Річ. Окрім того мешканці отримують приватний відкритий простір, що одночасно приноситиме більше сонячного світла та повітря в інтер’єр квартири.

Але проблема не обмежилася державним житлом. За даними останнього національного житлового опитування (American Housing Survey), що було опубліковано в New York Daily News, майже 80% людей, що проживають у міських житлових комплексах з більш як п’ятьма резиденціями, не мають доступу до «ганку, балкона чи внутрішнього дворика» зі своєї квартири.

Еран Чен, засновник нью-йоркської архітектурної фірми ODA, заявив, що планування відкритих просторів з виходом на відкрите повітря під час забудови також лишалось без уваги в процесі розробки планів будівель міста, що були направленні на використання якомога менших будівельних площ.

«Архітектори одразу зрозуміли “уроки”, які дав їм вірус», – сказав він.

Чен вважає, що поширеність багатоповерхівок та пентхаусів по всьому місту перетворило ізоляцію на соціальний статус, що також слід переосмислити.

Фото з оригінальної статті Dezeen.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button