Під час карантину в Колумбії та Панамі чоловіків та жінок випускають на вулицю в різні дні
Таку ж гендерну сепарацію запровадили у Перу, але через тиждень відмовилися.
Таку ж гендерну сепарацію запровадили у Перу, але через тиждень відмовилися.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У столиці Колумбії Боготі запровадили гендерну сепарацію на час карантину – чоловіки та жінки мають право залишати квартиру в різні дні. Такі ж заходи запровадили у Панамі 11 квітня, повідомляє 50% з посиланням на The New York Times.
Мета гендерних обмежень – зменшити кількість людей на вулиці і таким чином мінімізувати поширення коронавірусу. У Боготі чоловіки можуть виходити у непарні дні, а жінки – у парні.
Обмеження не поширюються на тих, хто працює у сферах охорони здоров’я, продуктовому забезпеченні та інших критично важливих сферах. Також можна вигулювати собак незалежно від статі й гендеру – проте не більш як 20 хвилин.
Решті доведеться заплатити за порушення штраф близько 240 доларів, що приблизно дорівнює мінімальній зарплаті у Колумбії. У перші два дні поліція виписала штрафи 104 жінкам та 610 чоловікам.
На трансгендерів обмеження поширюються відповідно до того гендера, з яким вони себе ідентифікують, заявила мер Боготи Клаудіа Лопез, перша жінка і перша відкрита лесбійка на цій посаді.
У Панамі ж, навпаки, поліція затримала трансгендерну жінку, яка вийшла на вулицю у «жіночий день». Через цей випадок карантин у Панамі розкритикувала організація Human Rights Watch.
У Перу теж запроваджували гендерну сепарацію: чоловіки могли виходити з дому в понеділок, середу та п’ятницю, а жінки – у вівторок, четвер та суботу. В неділю виходити на вулицю було заборонено всім. Та через тиждень обмеження скасували.
Крім того, у низці міст Колумбії та Болівії запровадили обмеження за останньою цифрою номера паспорту. Наприклад, люди, номер паспорту яких закінчується на цифри 0, 7 або 4, можуть виходити на вулицю по понеділках, пише BBC.
Читайте також: Наркокартелі запровадили карантин у фавелах Ріо-де-Жанейро
Фото: Delaney Turner, Unsplash
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті