Прокуратура порушила справу про можливе катування немовлят на зйомках фільму «Дау»
За інформацію правоохоронців, немовлят «позичили» з дитячого будинку.
За інформацію правоохоронців, немовлят «позичили» з дитячого будинку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Прокуратура Харківської області порушила кримінальну справу про можливе катування немовлят на зйомках фільму «Дау» Іллі Хржановського, повідомляє Офіс генерального прокурора.
«За інформацію правоохоронців, неповнолітнім особам, вірогідно з числа дітей-сиріт, групою осіб у процесі кіновиробництва могли бути заподіяні фізичний біль або моральне страждання шляхом насильницьких дій», – йдеться в повідомленні.
Крім провадження за ч. 2 ст. 127 Кримінального кодексу ювенальні прокурори також зареєстрували провадження за ч. 3 ст. 300 – виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства.
Раніше з запитом до поліції звернувся уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба. Він написав, що за попередньою інформацією немовлята з будинку дитини «взяли участь у жахливих кадрах».
Представники компанії «Феномен-Україна», яка відповідала за підготовку зйомок на території України, запевнили, що «жодного впливу чи дії на дітей реквізитом або муляжними копіями наукових та медичних приладів здійснено не було», а «діти, які брали участь в цій зйомці, перебували на знімальному майданчику разом зі своїми офіційними опікунами».
Перед цим у Facebook набула популярності низка постів Олени Самойленко, яка вивчає дитячу нейропсихологію.
«У сцені з немовлятами важкі почуття героїв-немовлят передавались через справжні почуття “акторів-немовлят”. Які не могли довго дивитись в камеру і “дати знак оператору, що не можуть більше зніматись”. На таких знімальних майданчиках мають бути не тільки батьки, а й представники служби у справах дітей, педіатр, дитячий невролог», – пише вона.
Сцена з немовлятами міститься у фільмі «ДАУ. Дегенерація» – одній з двох частин масштабного проєкту, які вже доступні для перегляду онлайн. У цій сцені радянські вчені здійснюють експеримент над кількома немовлятами, підключаючи до них електроди. В іншій частині «ДАУ. Наташа» є сцена зґвалтування героїні, яка, на думку деяких критиків, є реальним насильством.
Російський кінорежисер Ілля Хржановський працював над фільмом «Дау» з 2008 року. Це біографічна драма про радянського фізика Льва Ландау. Частина зйомок відбувалася в Харкові, де збудували колосальні декорації «Інституту» площею понад 12 тисяч квадратних метрів. Учасники проєкту жили у декораціях протягом трьох років, максимально вживаючись в обставини. За цей час було відзнято 700 годин матеріалу, з якого було змонтовано 13 частин фільму.
2011 року «Інститут» було зруйновано запрошеною Хржановським групою російських неонацистів на чолі з «Тесаком» Марцинкевичем. Під час розгрому неонацисти вбили свиню.
У грудні 2019 року Хржановського було призначено художнім керівником проєкту «Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”».
Читайте також: Дослідники та арт-критик коментують пропозицію перейменувати станцію метро «Дорогожичі» на «Бабин Яр»
На обкладинці: кадр із «ДАУ. Дегенерація»
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті