Гід правозахисною програмою RIGHTS NOW! фестивалю Docudays UA
Щодня програма розкриватиме окрему тему: «Права людини», «Кібербулінг»,«Війна», «Сім’я», «Активізм», «Рівність», «Можливості», «Освіта».
Щодня програма розкриватиме окрему тему: «Права людини», «Кібербулінг»,«Війна», «Сім’я», «Активізм», «Рівність», «Можливості», «Освіта».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Із 25 квітня по 3 травня під час 17 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA вперше онлайн проходитиме правозахисна програма RIGHTS NOW! Щодня програма розкриватиме окрему тему: «Права людини», «Кібербулінг»,«Війна», «Сім’я», «Активізм», «Рівність», «Можливості», «Освіта».
Протягом дев’яти днів на сайті docudays.ua, а також на Facebook-сторінці фестивалю будуть стрімитися зустрічі та дискусії за участі громадських активістів, фахівців та фахівчинь державного сектору, психологів, освітян та інших гостей фестивалю.
Усі онлайн-події правозахисної програми супроводжує переклад на жестову мову. Це стало можливим завдяки партнерству з ГО «Відчуй».
25 квітня | Права людини
Карантинні обмеження, ухвалені Урядом, змінили наше життя. Ми мусимо пристосуватися до нового повсякдення. Як нам захистити свої права в умовах надзвичайного стану? Поговоримо о 14:30 у дискусії «COVID-19: чи готові ми поступитися своїми правами?»
Ексклюзивно для фестивалю Docudays UA створено серію ілюстрацій про права дітей від інтернет-мему Гусь. Презентація ілюстрацій та тренінг «Про права дітей простою мовою» відбудеться о 18:30.
26 квітня
Кібербулінг
За даними ЮНІСЕФ (2018 рік) кожен п’ятий підліток визнає себе жертвою кібербулінгу. Під час дискусії «Кампанія проти кібербулінгу. Історії успішної протидії» о 18:30 експерт(к)и Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу Docudays UA презентують нове аналітичне дослідження про попередження та протидію цькуван в інтернеті.
27 квітня
Кібербулінг
Досвід підлітків з різних країн, які зіштовхнулися з проявами дискримінації: ненавистю, упередженнями, булінгом зібрали на одній платформі «Історії, які зворушують». Як використати платформу при дистанційному навчанні, щоб влаштувати для тінейджерів ефективну дискусію про дискримінацію? Як користуватися платформою, розкажуть її творці о 14:30.
28 квітня
Війна
А о 18:30 приєднуйтеся до дискусії «Дітям не місце на війні!» Поговоримо про те, як Україна захищає права дітей в умовах збройного конфлікту, яку допомогу від держави отримують діти у сірій зоні, — про це поговоримо під час дискусії.
29 квітня
Сім’я
Автори проєкту «Шерифи для нових громад» під час експертної дискусії Дітям потрібен шериф о 14:30 розкажуть, як якісна організація безпечного середовища в громадах впливає на дотримання прав дітей. Продовжимо говорити про захист дітей під час дискусії «Насильство в сім’ї: як допомогти дітям?» О 18:30 йтиметься про те, як захистити дитину у ситуації насильства в сім’ї і як пояснити українським батькам, що застосування фізичної сили — це не норма.
30 квітня
Активізм
О18:30 поговоримо як змінилася ситуація з безпекою підліткових акцій за останні роки, та як влада розслідує випадки переслідування молодих активістів у дискусії «Підлітковий активізм: плюси, мінуси, підводні камені».
1 травня
Рівність
Разом з експертами з Teenergizer о 18:30 поговоримо, як забезпечити право на недискримінацію дітей із ВІЛ-позитивним статусом у дискусії: «ВІЛ-позитивний статус — не вирок!»
2 травня
Можливості
Про фактичний стан дотримання прав дитини українською бізнес-спільнотою та про перешкоди, які заважають їй у цьому дізнаєтеся о 18:30 у дискусії «Про права дитини і бізнес. Як діти можуть заробляти?». Також розглянемо успішні кейси дітей, які започаткували свій бізнес.
3 травня
Освіта
Під час практичної лекції «Як навчати без дискримінації?» освітяни отримають необхідну теорію та практичні інструменти впровадження недискримінаційного підходу в навчанні. Чим відрізняється гендер від статі, що таке гендерночутливий підхід в освіті, як розпізнавати гендерні стереотипи, — про це і не лише о 14:30. Під час тренінгу «Чому дітям і дорослим потрібна сексуальна освіта?» О 18:30 йтиметься, як говорити з дитиною про секс, а підлітки дізнаються, що таке культура згоди, і як “згода” виглядає на практиці.
Пропонуємо усіх охочим долучитися також до нашої «Живої бібліотеки», яка відбуватиметься з 27 квітня по 2 травня онлайн. Організатори підібрали для «бібліотеки» унікальні «книжки», щоб «читачі» усвідомили, наскільки життя реальної людини, яка належить до певної вразливої групи, відрізняється від наших уявлень про неї. «Читачам», щоб познайомитися з «книгою», яка зацікавила, потрібно реєструватися.
Нагадаємо, Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пройде в онлайні з 24 квітня по 3 травня. Доступ на всі події RIGHTS NOW! вільний. Розклад подій правозахисної програми можна знайти на сайті.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті