Вийшов трейлер документального фільму «Артефакт Чорнобиля» (відео)
Дані соціального дослідження показали, що 60% опитаних українців не знають дату аварії на ЧАЕС.
Дані соціального дослідження показали, що 60% опитаних українців не знають дату аварії на ЧАЕС.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) поширило трейлер українського сучасного документального фільму «Артефакт Чорнобиля» про розслідування Чорнобильської катастрофи на основі нещодавно розсекречених архівів КДБ.
Режисер стрічки – Валерій Коршунов, автор культурного проєкту «Артефакт» та мурала на ЧАЕС, раніше презентував у Прип’яті діджитал-барельєф «Прометей». Мета проєкту – переосмислення катастрофи через створення прогресивних арт-проєктів та соціальних заходів.
«”Чорнобильська інформаційна катастрофа” – це запланована інформаційна кампанія радянського уряду з метою замовчування причин аварії, масштабів радіаційного забруднення та приховування наслідків її діяльності. Випадок Чорнобиля чітко показує світові, що таке інформаційна катастрофа та які жертви можуть бути спричинені пропагандою, спотворенням інформації та фейковими новинами сьогодні», – з опису фільму в Facebook.
Під час проєкту створили мурал на ЧАЕС, зробили найбільшу в Україні діджитал-скульптуру «Чорнобильське Сяйво» на радянській станції «Дуга» та разом з КМІС провели дослідження того, що знають українці про Чорнобильську аварію. Результати показали, що 60% опитаних не знають дату аварії на ЧАЕС, 92% – не знають норм радіації сьогодні, 47% – досі вірять радянським фейкам про Чорнобиль.
Фільм знято за підтримки Українського культурного фонду, МКІП, Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Галузевого архіву СБУ, Національного музею «Чорнобиль», Державного агентства з управління зоною відчуження, МГО «Центр ПРИП’ЯТЬ.ком».
Зйомки проходили в Україні та США, cаундтрек створили за участі бітбоксера Dub Fx та Christophe Antipop Hetier. Трейлер вийшов до річниці аварії на ЧАЕС.
https://www.youtube.com/watch?v=6L-QgRbA1Xw
Фото обкладинки: з сайту artefactchernobyl.com
Перше фото: зі сторінки фільму у Facebook
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті