Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 336 днів. За цей час ми опублікували 23883 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Озонова діра, яка сформувалася над Арктикою цієї весни та стала найбільшою за історію спостережень, зараз зникла, повідомляє Служба моніторингу атмосфери Коперника Європейського центру середньострокових прогнозів погоди.

Вчені заявили, що діра утворилася не через людську діяльність – її спричинив сильний полярний вихор із холодними повітряними масами. Відповідно, карантинні заходи та покращення якості повітря, вірогідно, не мають стосунку до зникнення озонової діри, вважають вчені.

«Ця озонова діра в основному була наслідком ширшої проблеми збіднення озону і зникла у зв’язку з щорічними циклами. Але є надія: озоновий шар також загоюється, хоч і повільно», – пояснюють вчені.

Полярні вихори – великі області низького тиску та холодного повітря – зазвичай посилюються взимку та слабшають улітку.

Озонові діри, які утворюються на північному полюсі зазвичай менші, ніж на південному. Також на відміну від арктичних дір, діри над Антарктикою, пояснюють вчені, переважно спричинені антропогенними факторами, зокрема концентрацією хлору та брому. Ці хімічні елементи накопичують усередині полярного вихора, температура в якому може падати до -78 градусів Цельсія.

Гарні новини полягають у тому, що у 2019 році діра над Антарктикою була найменшою за 35 років – відколи її вперше було зафіксовано.

Зображення на обкладинці: за матеріалами twitter.com/CopernicusECMWF

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button