Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Смертність від COVID-19 може виявитися на 60% вищою, ніж це демонструє офіційна статистика, повідомляє Financial Times, посилаючись на показники загальної смертності за період пандемії у 14 країнах.

Загальна смертність у проаналізованих країнах у березні-квітні цього року зросла на 122 тисячі порівняно з середньою смертністю за той же період у 2015–2019 роках. При цьому офіційно від коронавірусної хвороби померли 77 тисячі людей.

Так, у Бельгії загальна смертість виросла на 60%, в Іспанії – на 51%, у Нідерландах – на 42%, у Франції – на 34%. Виключення становить Данія, де не було стрибка смертності.

У деяких регіонах цифри ще більш разюче відрізняються. Наприклад, в еквадорській провінції Гуаяс з початку березня до середини квітня було офіційно зафіксовано лише 245 смертей від коронавірусної хвороби. При цьому загалом за ці півтора місяці тут померло на 10,2 тисячі більше людей, ніж зазвичай в інші роки – загальна смертність зросла на 350%.

В італійській Ломбардії – 155-відсоткове збільшення смертності: померло на понад 13 тисяч людей більше, ніж зазвичай, в той час як підтверджено 4348 випадків коронавірусу. В регіоні Бергамо – на 464% більше «норми» смертей; у Нью-Йорку – на 200%, у Мадриді – на 161%.

Не всі смерті, які перевищують звичайні показники, слід відносити на рахунок коронавірусу, адже люди можуть помирати від інших хвороб, не маючи змоги звернутися до лікарні через карантинні обмеження і завантаженість лікарень.

Однак видання зауважує, що найбільше рівень загальної смертності зріс саме у регіонах, які найбільше постраждали від пандемії, тож цілком вірогідно, що значна частка смертей не пояснюється побічними ефектами карантину.

Професор Кембриджського університету Девід Шпігельхальтер зазначає, що у Великій Британії офіційна статистика дуже занижена, адже рахують лише померлих від COVID-19 у лікарнях. Він переконаний, що реальну картину показує лише статистика загальної смертності. Тієї ж думки професор епідеміології Лондонської школи гігієни та тропічної медицини Девід Ліон.

Так, в Англії та Уельсі смертність за один тиждень на початку квітня виявилася найвищою в цьому столітті. Загальна кількість смертей зросла на 76% порівняно з останніми п’ятьма роками. Кількість наднормових смертей на 58% перевищує офіційну кількість померлих від COVID-19.

Для порівняння, в китайському Ухані нещодавно перерахували кількість жертв коронавірусу, і кількість загиблих виявилась більшою на 50%.

Фото: Tandem X Visuals, Unsplash

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button