Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

З третього червня Націонільний банк України (НБУ) введе в обіг монети номіналом 10 гривень, що поступово замінять відповідні банкноти. На аверсі монети в центрі зображено номінал в обрамленні давньоруського орнаменту, на реверсі – портрет українського гетьмана Івана Мазепи.

На першому етапі Національний банк планує увести в обіг понад 5 млн 10-гривневих монет, що розподілять між підрозділами НБУ в регіонах.

В НБУ нагалосили, що заміна банкнот низьких номіналів на монети дозволить державі зекономити близько 1 млрд гривень через вищу тривалість життя монет: вони перебувають в обігу близько 20 — 25 років, а банкноти номіналом 10 гривень — у середньому один-два роки. Станом на перше квітня поточного року в обігу налічувалось 179,3 млн банкнот з відповідним номіналом.

В результаті НБУ планує скоротити номінальний ряд гривні до 12 номіналів. Усього залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень). Таке співвідношення вважають оптимальним та зручним для здійснення розрахунків та задоволення потреби української економіки в готівці.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button