В місті Українка, що на Київщині, збили історичний барельєф палацу культури «Енергетик». Про це повідомляє спільнота Ukrainian Modernism у Facebok.
«За гроші Євросоюзу місцеві чиновники знищили єдиний об’єкт монументального мистецтва. Українка – місто енергетиків, збудоване біля Трипільської теплової електростанції в 1960-х – 1970-х роках. Походження міста було увіковічено в назві міського палацу культури – “Енергетик”, і в величезному барельєфі на фасаді палацу, що образно оспівував електричну енергію»? — пишуть на сторінці.
Фото з допису Ukrainian Modernism у Facebok
Про початок робіт з демонтажу зовнішнього оздоблення спортивного комплексу «Енергетик» також повідомляється на сайті Української міської ради.
«У тому числі, буде демонтовано відомий серед містян барельєф. Дехто з українчан висловлював думку, що барельєф – це частина історії міста, і його потрібно зберегти. Але погляньте на фото, саме так виглядають стіни, до яких кріпиться знаменитий барельєф.Він і сам вже давно знаходився в аварійному стані, і після нанесення на приміщення зовнішнього шару термоізоляційних матеріалів, прикріпити туди барельєф вже не вдасться», — стверджують ініціатори.
Термомодернізацію будівлі мають завершити до серпня 2020 року. Вартість робіт складає 12,2 млн грн. Реалізацією проєкту опікується виконавчий комітет Української міської ради за підтримки Європейського Союзу. Сам барельєф планують замінити муралом.
Фото обкладинки: Дмитро Соловйов
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 335 днів. За цей час ми опублікували 29120 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?