Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23482 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Наприкінці наступного тижня у Львові розпочнуться роботи з озеленення громадського простору на перетині вулиць Бандери і Чупринки, біля Львівської Політехніки, повідомляє пресслужба ЛМР.

Влітку трикутник між зупинкою та перфорованою бетонною стіною перетворюється на «тепловий острів». Нагріванню сприяють інтенсивний рух транспорту, МАФи, надмір плитки і брак зелені.

Потепління робить простір іще спекотнішим і ще менш комфортним для містян, вважають у громадській організації «Плато», яка займається адаптацією міста до змін клімату і протягом року працювала над концепцією озеленення.

Минулого літа учасники «Плато» вимірювали температуру повітря та поверхонь на цій площі та виявили, що зупинка транспорту нагрівається до 44 градусів Цельсія, бруківка – до 42 градусів, а дах МАФу – до 60 градусів.

Торік проєкт подавали на громадський бюджет, та він не набрав достатньої кількості голосів. Тепер ідею втілюватимуть власними силами за підтримки районної адміністрації. Також закликають львів’ян допомогти інформаційно та матеріально.

За проєктом, перфоровану стіну планують озеленити, висадивши в’юнкі рослини: дівочий виноград і плющі. Вертикальне озеленення захищатиме бетон від нагрівання, створюватиме додатковий затінок і зволожуватиме повітря.

Візуалізація: Плато

Також створять перший у Львові громадський дощовий сад – композиція з багаторічних квітів. Завдяки багатошаровій дренажній системі рослини збиратимуть та затримуватимуть дощові опади з покрівлі сусіднього будинку.

Візуалізація: Плато

Приклади з Мельбурна, Лондона, Чикаґо та Ґданська показують, що така технологія рятує міський простір від підтоплення, зазначають у «Плато».

Приступити до реалізації вирішили 15-16 травня, у Міжнародний день захисту клімату.

Читайте також: Львівським комунальникам заборонили проводити омолоджувальне обрізання дерев

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button